به گزارش گروه اجتماعی برنا ، سرهنگ اردشیر نادری دراین باره گفت: از مدتی پیش سرقت‌های سریالی دوچرخه در جنوب غرب تهران افزایش یافته بود و ماموران عملیات کلانتری 161 در جست و جوی سرنخی از متهمان برای دستگیری آنها بودند تا اینکه در راستای رسیدگی به این پرونده دوربین‌های مداربسته یکی از محل های سرقتی توسط ماموران مورد بررسی قرار گرفت و در جریان آن یکی از متهمان سابقه دار با نام مستعار حسین دوقلو مورد شناسایی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در بررسی ها مشخص شد که برادر این متهم سابقه دار نیز به اتهام سرقت در زندان است، گفت: مأموران با اقدامات عملیاتی مخفیگاه این فرد را که یک خانه مجردی بود شناسایی کرده و پس از اخذ مجوز قضایی در عملیاتی وارد محل شده و اقدام به دستگیری متهم و دو همدست دیگرش به نام های احمدسیاه و خانمی به نام مستعار مجید دختر کردند.

رییس کلانتری 161 ابوذر با بیان اینکه متهمان به کلانتری منتقل شدند، گفت: در محل نیز بیش از ۳۰ دستگاه دوچرخه سرقتی نیز کشف شد.

وی ادامه داد: در ادامه هر سه متهم تحت بازجویی قرارگرفته و به بیش از ۱۰۰ فقره سرقت دوچرخه از منازل مسکونی شهروندان در مناطقی چون فلاح، شهرک ولیعصر، خانی آباد و ... اعتراف کردند.

وی افزود: متهمان شیوه و شگرد خود را نیز به این صورت بیان کردند که با مراجعه به مجتمع های مسکونی در ابتدای امر مجید دختر را برای جلب اعتماد جلو می انداختند تا او با بهانه اینکه همسایه واحد پایینی است و کلید خود را جا گذاشته در را برای متهمان باز کرده و در ادامه حسین دوقلو به همراه احمد سیاه وارد مجتمع می شدند و دوچرخه ها را سرقت می کردند.

به گفته نادری، انگیزه متهمان از سرقت تهیه پول مواد مخدر مصرفیشان بوده و هر دوچرخه را ۱۵۰ هزارتومان به مالخر می فروختند و ۱۳۰ هزار تومان آن را برای خرید یک گرم شیشه هزینه می کردند.

وی اضافه کرد: برای متهمان پرونده تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: