به گزارش گروه اجتماعی برنا ، محمدمهدی تندگویان با اشاره به تشکیل کمیته‌ای در مجلس برای پیگیری روند اجرای قانون«منع به کارگیری بازنشستگان» گفت: فرید موسوی، رئیس فراکسیون جوانان مجلس پیگیر تشکیل این کمیته بودند و طی صحبتی که انجام دادیم، اعلام آمادگی کردیم اگر جایی احساس می‌شود لازم است نماینده‌ای از سوی دولت در کمیته پیگیری حضور داشته باشد، کمک کنیم.

وی با بیان اینکه پیگیری این کمیته در مورد انفصال از خدمت بازنشستگان است و موضوع انتصابات مساله دیگری است، افزود: در مورد موضوع انتصابات باید با معاونت استخدامی رئیس جمهور وارد مذاکره شویم اما معاونت جوانان به شکل قانونی نمی تواند در مورد این مساله دخالتی کند، با این وجود مکاتبات مربوط به آن را انجام خواهم داد تا مدل انتصابات برای جوانان ناامید کننده نباشد.

معاون ساماندهی امور جوانان در مورد اعضای کمیته پیگیری روند اجرای این قانون نیز توضیح داد: اعضای این کمیته، ۴ نفر از فراکسیون جوانان و دو نفر از اعضای حقوقی مجلس هستند.

تندگویان در پاسخ به این که چه تعداد از مدیران بازنشسته مشمول این قانون خواهند شد؟ تصریح کرد: سازمان امور استخدامی معتقد است که ۲۲۰ نفر پست با تصویب این قانون خالی می‌شود، این درحالیست که آقای موسوی که با سازمان بازرسی مکاتبه رسمی کرده‌اند، می‌گویند که چیزی در حدود ۲۲۰۰ نفر  شامل حال این مصوبه خواهند شد؛ یعنی با حذف همطرازی‌های موجود در قانون پیشین، ۲۲۰۰ نفر که شامل معاونین وزراء، مدیران عامل شرکت های تابعه دولت، استانداران، سفرا و شهرداران هستند شامل حال قانون خواهند شد، اما سازمان استخدامی نظر دیگری دارد.