به گزارش خبرنگار شهری برنا، طبق قانون پارک خودروها در محل نصب پارکومتر در نیم ساعت ابتدایی رایگان است به این معنا که اگر راننده ای برای انجام کاری فوری در چنین محل هایی پارک و در کمتر از نیم ساعت آنجا را ترک کرد، دیگر نیازی به شارژ دستگاه پارکومتر ندارد.

ایرادی که به پارکومترهای تهران وارد است اینکه اگر یک شخص حتی برای دقایقی خودرویش را ترک کند و همزمان با غیبت کوتاه او مامور پلیس راهور منطقه ای یا سیار سر برسد خودرو را جریمه می کند چرا که نمی داند زمان پارک خودرو هنوز نیم ساعت رایگان را پر نکرده است.

از این رو حقوق شهروندی تعداد زیادی از مردم در خیابان های تهران ضایع می شود و آنها باید جریمه ای اجباری پرداخت کنند.

حالا توجیهی که پلیس راهور دارد عجیب است آنها می گویند حتی برای نیم ساعت توقف نیز باید از کارت شارژ دستگاه پارکومتر استفاده شود و خود به خود نیم ساعت رایگان محسوب می شود که این عمل محال است و حتی اگر شدنی باشد ایرادات ذیل بر آن وارد است:

1-  اگر مسافری از خارج تهران بیاید و بنابه ضرورت بخواهد در محل نصب پارکومتر کمتر از نیم ساعت توقف کند کارت شارژ ندارد و حقش ضایع می شود.

2-  تهرانی ها نه تنها همگی شان کارت شارژ پارکومتر ندارند حتی اطلاع از رایگان بودن نیم ساعت اولیه پارک هم ندارند و همین ناآگاهی آنان – که البته با توجه به عدم اطلاع رسانی دقیق انتظاری هم از آنها وجود ندارد- همیشه با جریمه هایی روبرو می شوند که به ناحق است.

3-  دستگاه های پارکومتر از همان روزهای ابتدایی نصب چنین ایرادی را داشت که مدتی اجرای آن متوقف شد بعد پیمانکار طرف قرار داد اعلام کرد مشکل این نیم ساعت ها را حل کرده است اما امروزه باز با این ایراد بزرگ که حقوق شهروندی را نقض می کند روبرو هستیم و به نظر می رسد راهکار دیگری باید در نظر گرفته شود.

در این راستا برای شفاف شدن موضوع با محمد اسماعیل سعیدی عضو ناظر کمیسیون اصل نود مجلس گفتگو کرده ایم.

سعیدی به برنا گفت: راه صحیح این موضوع این است که از محل جریمه های دریافتی در سطح شهر تهران  دستگاه های پارکومتر خریداری و نصب شود تا با استفاده از این دستگاه به صورت اتوماتیک و سیستمی در زمان توقف خودرو ساعت و ثانیه ها ثبت شود در غیراینصورت به دلیل نبود زمان سنج، هر پلیسی که از محل عبور ی می کند با مشاهده خودروهای پارک شده جریمه می نویسد.، این عملکرد غلطی است که هم منجر به رنجش شهروندان و هم بدبینی نسبت به قانون می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این عملکرد به خلاء قانونی بر می گردد یا خیر، تصریح کرد: ما در این خصوص خلاء قانونی نداریم،  قانون چارچوب کلی را مشخص کرده اما قانون وارد جزئیات نمی شود بنابراین برای برطرف کردن نواقص با استفاده از قانون باید در هنگام اجرا برنامه ریزی دقیق انجام شود.

عضو کمیسیون فرهنگی ادامه داد: حل این نواقص نیز بر عهده سازمان عریض و طویلی به نام سازمان حمل و نقل ترافیک است اما اینکه چرا با وجود گذشت زمان طولانی همچنان چنین مشکلاتی پا بر جا مانده جای سوال دارد که اصلا برای چه این سازمان تشکیل شده است؟

سعیدی خاطر نشان کرد: در واقع آقایان متولی و متصدی مجموعه ای که ترافیک شهر به آنها مربوط است، باید توجه کنند که در حال حاضر در سطح شهر دارد اتفاقی می افتد که جریمه های آن نه قانونی است نه شرعی و نه مردم از آن راضی هستند.

آیا پلیس درنقص عملکرد پارکومترها و دریافت جریمه ناحق نقشی دارد؟

وی افزود: پلیس نقطه نهایی یک حلقه است در واقع در کف خیابان مشغول انجام وظیفه و جریمه نویسی ست، در واقع این نقص عملکرد به کسانی که پارکومترها را در محل های مختلف نصب کرده و بر دستگاه ها کنترل می کنند، مربوط می شود، پلیس فقط مشکلات را بیان می کنند، مثلا می گوید کجا ترافیک داریم و کجا نباید پارک کرد، تشخیص با پلیس اما تعمیم اعتبار با دستگاه دیگری است، پلیس مشکلات را گزارش می دهد اما سازمان حمل و نقل و ترافیک باید پشتیبانی، تجهیز و اعتبارات را تامین کند.

عضو ناظر در کمیسیون اصل نود اضافه کرد:باید برگردیم به ریشه مشکلات، ریشه مشکلات جاییست که در مناطق مختلف سوپرمارکت، فروشگاه، کلینیک، داروخانه و ... احداث کرده ایم اما فکری به حال افرادی که با این محل ها کار دارند، نکرده ایم، پس این افراد خودروی خود را کجا پارک کنند؟

وقتی با مسئولان شهری  در خصوص مشکلات کمبود پارکینگ عمومی صحبت می کنیم، در جواب می گویند با حمل و نقل عمومی رفت آمد کنید!

حمل و نقل عمومی باید به اندازه کافی باشد تا مردم با آرامش خیال و خاطر رفت و آمد کنند، شهرداری ها قانون را می فروشند یعنی مکان هایی که نباید توقف شود، پارکومتر نصب کرده اند که هم توقف می شود و هم ترافیک.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو ادامه داد: بنده معتقدم برای اینکه این معضل حل شود بایدحلقه های این زنجیره را مورد خطاب قرار دهیم تا بگویم چرا این گونه تخلفات و بی برنامه گی ها در شهر دارد اتفاق می افتد؟ چرا وقتی قانون از توقف رایگان نیم ساعته حرف می زند اما اوضاع آنقدر در هم ریخته است که فردی که 10 دقیقه توقف دارد هم جریمه می شود.

آیا می توان امیدوار بود که با پیگیری این موضوع افرادی که به ناحق جریمه شده اند، پول خود را پس بگیرند؟

سعیدی در این خصوص گفت: خیر با وجود اینکه این جریمه ها شرعی محسوب نمی شود اما اینکه بگوییم جریمه ها به مردم برگردد، امکان پذیر نیست چرا که تشخیص این موضوع و اینکه چه کسی راست می گوید چه کسی دروغ قابل تفکیک نیست ، تنها این است که سیستم پارکومترها صحیح و درست شود.