به گزارش برنا، سرهنگ مسعود جبارزاده معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک این پلیس گفت: با توجه به اینکه در فصل پاییز هستیم و در روزهای گذشته شاهد بارش باران در شهر تهران بوده‌ایم، لازم است رانندگان محترم مواردی را هنگام رانندگی در باران رعایت کنند.

 

جبارزاده گفت: زمان سفر یکی از این موارد است. بدیهی است به‌طور میانگین سرعت تردد در معابر کاهش می‌یابد. رانندگان سفر خود را مدیریت کنند تا ناچار نشوند شتاب نموده و با سرعت بالا رانندگی کنند.

وی یادآور شد: مورد دیگر رعایت فاصله طولی مجاز است. به‌علت لغزندگی معابر در زمان بارندگی و کاهش اصطکاک بین لاستیک و سطح زمین، مسافت توقف بعد از ترمز افزایش می‌یابد. بنابراین لازم است که رانندگان این مورد را در نظر بگیرند و فاصله مجاز با خودروی جلویی را رعایت کنند.

جبارزاده همچنین اظهار داشت: رانندگان حتماً سرعت مجاز را رعایت نموده و حتی بهتر است با سرعت مطمئه حرکت کنند. از سالم بودن برف پاک کن‌ها اطمینان حاصل کنند و بررسی کنند که مخزن آب شیشه‌شور از حجم کافی مایع شست‌وشو برخوردار باشد. همچنین به‌نحوی محفظه هوای داخل اتاق تنظیم شود که از بخار گرفتن شیشه جلوگیری شود.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: با توجه به کاهش دید راننده در هوای بارانی، چراغ‌های وسیله نقلیه روشن باشد. همچنین لازم است رانندگان به‌طور ویژه‌ به علائم، تابلوها و خط‌کشی‌ها دقت کنند.

وی گفت: رانندگان از ترمزهای ناگهانی بپرهیزند، زیرا باعث سُر خوردن وسیله نقلیه می‌شود. همچنین رانندگان حتماً وضعیت عابرین پیاده و کسانی را که در اطراف معابر هستند در نظر بگیرند و در نحوه رانندگی خود لحاظ کنند.