به گزارش گروه اجتماعی برنا ، چند روز قبل موضوع کمک به یک کودک سرطانی در شبکه های مجازی مطرح شد که پدر این کودک نسبت به هزینه های بالای درمان بیماران سرطانی که پس از افزایش نرخ دلار ایجاد شده گلایه داشت.

در ادامه باحضور این پدر در برنامه فرمول یک صدا و سیما به مجری گری علی ضیا ؛ تعدادی از افراد مشهور و سلبریتی اقدام به جمع آوری کمک برای این بیمار سرطانی کردند. همین موضوع باعث شد مقدار قابل توجهی پول و کمک‌های مردمی برای این بیمار جمع آوری شود اما خانواده این کودک اعلام کردند که نیازی به پول نداشته و همه رقم جمع آوری شده را به موسسات حمایت از بیماران سرطانی اهدا خواهند کرد.

پس از این اتفاقات موسسه محک درخصوص این بیمار توضیحاتی ارائه کرد که این توضیحات تنها پس از یک روز از سایت موسسه محک حذف شد.

موسسه محک در خصوص علت پاک کرد این جوابیه به خبرنگار اجتماعی برنا گفت : دلیل حذف اطلاعیه و مطالب منتشر شده از صفحه محک دستور مقام محترم قضایی است . محک خرسند است که این  پرونده و اقدامات حول آن، که به هیچ وجه با اصول حرفه ای و ارزش های حاکم بر محک برای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان منطبق نبوده و نیست، توسط دستگاه های قضایی و از طریق روش های قانونی در دست رسیدگی است.

ضمناً موسسه اعلام کرد ضمن قدردانى و ارج نهادن وفادارى و همراهى اعضاى خانواده بزرگ محک و تمامى هموطنان عزیزمان که هر کدام به نوعى دغدغه کمک به همنوع را در دل مى پرورانند، صمیمانه از همه شما یاران کودکان مبتلا به سرطان درخواست مى کنیم که بنا به درخواست مقام محترم قضایى و به منظور حل این مساله از روش هاى قانونى، از بازنشر هر نوع اطلاعات و خبر پیرو موضوع آقاى ولى خانى (هرگونه جوابیه و پاسخ‌های منتشر شده قبلی در خصوص این بیمار ) خوددارى کنند.بى شک حفظ آرامش و ایجاد فرصت براى بررسى این موضوع از روش هاى منطقى و در فضایى بدور از احساسات، نتیجه اش نجات جان و مصلحت تمام کودکان مبتلا به سرطان این سرزمین خواهد بود.