به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، شهر تهران بعد از ماراتن مدیریتی قالیباف حالا دوی سرعت را تجربه کرده است، سه شهردار در عرض یک سال (نجفی، مکارم و افشانی) تجربه تلخی برای شهری بود که نیاز به ثبات مدیریتی دارد، حالا به نظر می رسد شورا در مسیری قرار گرفته تا شهرداری انتخاب کند که حداقل تا پایان این دوره شورای شهر دوام بیاورد.

محسن هاشمی، عباس آخوندی، علی ربیعی، کامل تقوی نژاد و مناف هاشمی اصلی ترین گزینه هایی هستند که اعضای شورا انتخاب کرده اند و احتمالا یکی از این پنج نفر بر مسند شهرداری خواهد نشست. سه نفر از این جمع پنج نفره سابقه و تجربه مدیریت شهری را ندارند، عباس آخوندی اگرچه شهرسازی خوانده است ولی هرگز در شهرداری کار نکرده، علی ربیعی هم هیچ تجربه ای در اداره شهر ندارد، سید کامل تقوی نژاد یک مدیر اقتصادی است، او تا همین چند وقت پیش هم مدیرعامل بانک بود و طبعا هرگز یک نهاد شهری را اداره نکرده است.

دو نفر از این جمع اما کاملا مدیر شهری هستند، محسن هاشمی از روزی که وارد مترو شد تا حمل و نقل تهران را متحول کند تا همین الان که عضو شوراست صاحب تجربه ای بزرگ برای اداره شهر تهران شده است. دیگر هاشمی این لیست (مناف هاشمی) هم چنین تجربه بزرگی دارد، او که در زمان کرباسچی وارد شهرداری شد، با شهردار شدن احمدی نژاد به خاطر اختلاف نظرهای جدی به وزارت کشور رفت و با ریاست جمهوری احمدی نژاد و ادامه اختلاف نظر ها، در دوره شهرداری قالیباف مجبور به بازگشت به شهرداری شد، اگرچه هرگز در حلقه اول قالیباف قرار نگرفت اما به خاطر تبحرش در بودجه بندی و مدیریت مالی، معاون شهرداری ماند، در دولت اول روحانی اما از شهرداری جدا شد و به معاونت وزارت ورزش رسید و حالا یکی از موفق ترین استانداران دولت تدبیر و امید است.

شهر تهران بیش از آنکه نیاز به مدیر سیاسی یا اقتصادی داشته باشد، نیازمند مدیری از بدنه مدیریت شهری است، این هم خواسته بدنه شهرداری است و هم مطالبه جدی شهروندان تهرانی، شورای شهر تهران باید باور کند که مردم از دوی سرعت در مدیریت شهری ناراضی هستند و شهرداری می خواهند که حداقل تا پایان این دوره شورا بتواند تهران را درست و اصولی اداره کند و این فرد کسی است که هم شهر را بشناسد و هم شهرداری را نه کسی که پیرو حزب و حزب بازی باشد.