به گزارش گروه اجتماعی برنا ، علی جعفر خزایی روز سه شنبه  در بجنورد اظهار داشت: این مادران در 27 استان کشور و با همکاری و مشارکت 76 دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زیر پوشش توزیع سبد غذایی قرار می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: سبدهای غذایی مادران باردار و شیرده، شامل 14 قلم کالا است که در مناطق محروم توزیع می شود.

خزایی گفت: برای این طرح امسال یکهزار و 300 میلیارد ریال اعتبار منظور شده و از سال 87 تاکنون چهار میلیون سبد میان مادران توزیع شده است.

*1400 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغالزایی

دبیر کمیته طرح ارتقای علمی و مهارتی دانش آموزان محروم بنیاد علوی در بخش دیگر سخنان خود در باره طرح های بنیاد علوی در زمینه اشتغال زایی گفت: امسال یکهزار و 400 میلیارد ریال اعتبار برای توانمندسازی و اشتغالزایی در سطح کشور مصوب شده است.

خزایی با بیان اینکه متقاضیان دریافت تسهیلات، برای اجرای طرح های خود وام 8 درصدی دریافت می کنند افزود: بنیاد علوی پرداخت 5 درصد و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری هم تامین اعتبار 5 درصد از سود تسهیلات را تقبل کرده است و بر این اساس متقاضی تنها 8 درصد از سود را پرداخت می کنند.

وی با اشاره به اینکه این وام با 2 سال تنفس به مجریان طرح پرداخت می شود اظهار داشت: استانداری ها هم تامین 5 درصد از سود این تسهیلات را تقبل کرده بودند اما این اعتبار تامین نشد.

*ساخت 1300 کلاس درس در مناطق محروم

خزایی، ساخت کلاس درس را از دیگر برنامه های بنیاد علوی عنوان کرد و گفت: این بنیاد ساخت یکهزار و 300 کلاس درس را تعهد کرده است که سال گذشته 300 کلاس درس تکمیل و تحویل شد و امسال هم همین تعداد کلاس درس برای حضور دانش آموزان آماده می شود.

دبیر کمیته طرح ارتقای علمی و مهارتی دانش آموزان محروم بنیاد علوی، برگزاری اردوهای علوی را از دیگر برنامه های این بنیاد برشمرد و اظهار داشت: امسال هشت و 500 نفر دانش آموز از مناطق محروم در نقاط مختلف کشور به اردوهای علوی اعزام شده اند.

وی افزود: بنیاد علوی، ساخت خانه برای خانواده های دو معلول و بیشتر با همکاری بهزیستی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و خیران را در دستور کار دارد و علاوه بر آن گام های خوبی برای خانه دار کردن خانواده های دارای فرزند چند قلو براشته است.

* اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در 14 نقطه کشور

خزایی اظهار داشت: اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در 14 نقطه کشور از دیگر برنامه های بنیاد علوی برای توسعه مناطق محروم است و دراین زمینه نخستین طرح اقتصادی مقاومتی کشور در قلعه گنج شهرستان مانه و سملقان خراسان شمالی اجرایی شده است.

دبیر کمیته طرح ارتقای علمی و مهارتی دانش آموزان محروم بنیاد علوی افزود: مدیران اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در 6 نقطه کشور انتخاب شده است که قلعه گنج در مانه و سملقان خراسان شمالی، چالدران در آذربایجان غربی و لنده در کهکلویه و بویراحمد از جمله آن است.