به گزارش گروه اجتماعی برنا ، سرهنگ کارآگاه "علی ولیپور گودرزی"، در توضیح این خبر، گفت: چندی پیش یکی از شهروندان ساکن تهران به نام "علیرضا" با حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، اظهار داشت که چندی پیش فردی به بهانه فروش سکه های قدیمی از وی سرقت مسلحانه کرده است.

شاکی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در اولین روز مهر ماه امسال، با همسرم از مهمانی به منزل باز می گشتم که در میانه راه با مردی آشنا شدم که پس از گفت و گوی های فراوان از مشکلات بیماری همسرش گله داشت و از این که اهل شمال کشور است و به خاطر بیماری همسرش مجبور شده تمامی اموالش را بفروشد؛ اما در زمین کشاورزی اش مقداری سکه پیدا کرده که قدیمی است و چون به کسی اعتماد ندارد و می ترسد که به کسی اطلاع دهد؛ من که دلم برایش سوخته بود سعی کردم به خاطر تامین هزینه های درمان همسرش سکه ها را که زیر قیمت می فروخت از وی خریداری کنم، اما سارقان با تهدید سلاح گرم دلارهای من را سرقت کرده و از محل متواری شدند.

آغاز تحقیقات پلیسی :

سرهنگ گودرزی در خصوص تحقیقات انجام شده از سوی کارآگاهان پلیس، گفت: متهم پس از این که با شاکی چند مرحله تماس می گیرد، یک روز به همراه فردی دیگر که مدعی بود دامادش است، به خانه شاکی می رود و با اظهار این که می ترسد سکه ها را با خود همراه داشته باشد و به کسی اعتماد ندارد، طمع شاکی را برمی انگیزد و به همین ترتیب با او قرار می گذارد تا دفعه بعد سکه ها را بیاورد اما از شاکی می خواهد که پولهایش را به دلار با خود بیاورد چون قصد سفر خارج از کشور دارد تا بتواند همسرش را در کشوری دیگر درمان کند.

به این ترتیب، شاکی اغفال شده و مبلغ 70 هزار دلار تهیه و در تاریخ 22 مهرماه با صاحب سکه ها که "عیاض" نام دارد در محوطه پایانه مسافربری غرب تهران قرار می گذارد تا در قبال پرداخت دلارها، سکه های قدیمی را از وی تحویل بگیرد که سارقان دلارهای مالباخته را ربوده و متواری شدند.

با تحقیقات انجام شده از سوی کارآگاهان و بررسی های به عمل آمده مشخص شد که سارقان به نام های "عیاض" و "محسن"، پس از سرقت 70 هزار دلار مالباخته به شهرستان های شمالی کشور متواری شده اند و دائما از یک شهر به شهری دیگر می روند و پس از چند روز تغییر محل می دهند.

در نهایت پس از 2 هفته تعقیب و مراقبت های شبانه روزی و تحقیقات انجام شده این سارقان در یکی از شهرهای شمالی کشور در یک خانه استیجاری شناسایی ، دستگیر و برای تحقیقات به تهران منتقل شدند که در نهایت به جرم خود مبنی بر سرقت از مالباخته اما به شیوه بدل اندازی اعتراف کردند؛ این درحالی است که طبق گفته شاکی سارقان در هنگام سرقت دلارها با تهدید سلاح گرم اقدام به سرقت کردند .

در بررسی کارآگاهان از سوابق متهمان مشخص شد که پیش از این نیز آنها یک بار به همین شیوه و شگرذ و به شیوه بدل اندازی در منطقه پاکدشت تهران اقدام به سرقت کردند.

سرهنگ کارآگاه "علی ولیپور گودرزی"، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان با اظهار این که متهمان در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ تحت نظر هستند، گفت: شهروندانی که به شیوه بدل اندازی یا کلاهبرداری به شیوه فروش سکه های قدیمی از آنها سرقت یا کلاهبرداری شده می توانند با مراجعه به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، پیگیر شکایت خود باشند .

index