به گزارش گروه اجتماعی برنا ، مدیر کل دامپزشکی مازندران گفت: مرحله دوم واکسیناسیون دام‌های سنگین استان بر علیه بیماری تب برفکی انجام و ۲۵ هزار و ۱۵۵ راس بر علیه این بیماری واکسینه شدند.

سید حسین رضوانی افزود: دامداران قیمت هر دوز واکسن که برای هر راس دام حدود ۵۶۰۰ تومان است را باید پرداخت می‌کنند وهزینه رفت و آمد و حق الزحمه اکیپ‌های واکسیناسیون برای دامداران رایگان است.

وی با بیان اینکه این هزینه از محل اعتبارات دامپزشکی استان پرداخت می‌شود از از دامداران، چوبداران، واسطه‌ها و فعالان در این حوزه خواست بمنظور جلوگیری از خطر اشاعه بیماری تب برفکی در استان، برای جابجایی دام ها، ضمن مراجعه به دامپزشکی نسبت به اخذ گواهی بهداشتی حمل اقدام کنند.

مدیر کل دامپزشکی مازندران افزود: در صورت رعایت نکردن ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای در واحد‌های دامداری و یا حمل و نقل غیر مجاز دام، احتمال شیوع بیماری تب برفکی و بروز تلفات در جمعیت دام‌های جوان وجود دارد.

رضوانی از دامداران خواست ضمن همکاری لازم با ماموران دامپزشکی در صورت مشاهده علائم این بیماری نظیر آبریزش دهان، وجود تاول و زخم در دهان، کاهش اشتها و لنگش دام‌ها موضوع را سریعاً، به ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها اطلاع دهند.