به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، سرهنگ کیوان ظهیری در تشریح این خبر بیان داشت: در تاریخ بیست و پنجم شهریور سال جاری فردی به افسر تحقیق کلانتری ۱۲۴ قلهک مراجعه کرد و بیان داشت ساعتی قبل با رستورانی در خیابان شریعتی تماس گرفتم و سه پرس چلو گوشت برای ناهار سفارش دادم. نیم ساعت بعد فرد جوان و خوش تیپ زنگ واحد را زد و گفت پیک موتوری ام و غذا را آورده ام. زمانی که به درب واحد مراجعه کرد کارت عابر بانکم را همراه رمز به او دادم. او با چند مرتبه کشیدن عابر بانک گفت سیستم قطع است و تقاضای وجه نقد کرد که به داخل خانه رفتم و وجه نقد آوردم نود هزار تومان به وی پرداخت کردم و کارت را برگردان . در حال صرف غذا با خانواده ام بودم که ناگهان از طریق پیامک متوجه شدم مبلغ سه میلیون تومان از حساب همان عابر بانکم خالی شده که وقتی نگاهم به عابر بانک کنار سفره افتاد متوجه شدم متعلق به فرد دیگری است و پیک موتوری آن را جابجا کرده است. سریعا با رستوران تماس گرفتم که گفتند شما در جلوی پارکینگ وجه نقد را پرداخت کرده اید و سفارش را تحویل گرفته اید که متوجه شدم آن فردی که به او کارت را دادم پیک موتوری نبوده است و طعمه فرد سارق و کلاهبرداری شده‌ام.

وی افزود : با تشکیل پرونده و ارسال به مرجع قضایی امر شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار تیم عملیات کلانتری قرار گرفت. پس از تحقیقات گسترده مشخص گردید متهم ابتدا در مردادماه امسال در رستورانی در شهرک قدس پس از مشاهده آگهی به عنوان پیک مشغول به کار شد و پس از چند روز در حالی که دستگاه پوز و باکس غذا که بر موتور می گذارند را به همراه داشته دیگر به محل کار خود مراجعت نداشت و صاحب رستوران نیز از وی شکایت کرد و لیکن حساب جاری متعلق به دستگاه را مسدود نکرد.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: در مدتی که ماموران در حال شناسایی متهم بودند چندین شکایت مشابه نیز به کلانتری واصل شد و همچنین پروند های مشابهی نیز در کلانتری های ۱۲۵یوسف آباد و ۱۳۴ شهرک قدس مطرح شد که با توجه به افزوده شدن تعداد شکات پیگیری های ویژه انجام گرفت که پس از فعالیت ها و اقدامات پلیسی نهایتا روز گذشته متهم در مخفیگاهش در منطقه فلاح دستگیر و در بازرسی از محل یک دستگاه موتور مسروقه دستگاه عابر بانک و باکس غذا کشف شد.

این مقام ارشد پلیس پایتخت اشاره داشت : متهم ۲۹ ساله که سابقا نیز به اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال نامشروع دستگیر شده بود صراحتا به جرم ارتکابی خود در مناطق مختلف غربی و مرکزی تهران به همان شیوه اعتراف کرد و بیان داشت: پس از شروع به کار در رستوران تصمیم گرفتم با دستگاه پوز نقشه خو د را اجرایی کنم بنابراین موتوری در مرزداران سرقت کردم و گوشه رستوران های بزرگ می ایستادم و زمانی که پیک آن رستوران به سمت محل تماس مشتری می رفت من نیز آن را دنبال می کردم و پس از رسیدن در محل سریعا موتور خود را در گوشه ای پارک می کردم و به سمت پیکی می رفتم و می گفتم غذا متعلق به من است و پولش را می دادم و زمانی که از محل می رفت با موتور خود و در حالی که غذا دستم بود به واحد مشت ری مراجعه می کردم و هنگامی که عابر بانک می داد رمز را از وی می پرسیدم و سپس به ظاهر کارت را می کشیدم و می گفتم سیستم قطع است . مشتری زمانی که برای آوردن وجه نقد به خانه می رفت در یک لحظه کارت مشابهی را که همراه داشتم و از قبل به طرق مختلف تهیه کرده بود جایگزین آن می کردم و به همراه سفارش به او می دادم و متوجه جایگزینی آن نمی شد . متعاقبا سریعا به اولین عابر بانک مراجعه و با بخاط رسپردن رمز حسابش را خالی می کردم.

سرهنگ ظهیری در خاتمه ضمن اشاره به اینکه تاکنون ۳۵ نفر به عنوان شاکی مراجعه و از متهم تحت نظری تحقیقات تکمیلی در جریان است از شهروندان خواست به هنگام خرید شخصا نسبت به کشیدن کارت اقدام کنند و رمز آن را در اختیار افراد غیر قرار ندهند و یا اگر در مواقعی خود این کار را انجام نداده اند حتما نسبت به اینکه در جلوی چشمانش کارت توسط فروشنده کشیده شود دقت داشته باشند.