به گزارش برنا، محمد علی افشانی بعدازظهر امروز در حاشیه افتتاح چهار پروژه عمرانی در شهر تهران، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: اعلام کرده‌ام که برنامه‌ خاص برای افتتاح برگزار نکنند و پس از اتمام ساخت و تجهیز پروژه‌ها هر چه سریعتر نسبت به بهره برداری از آنها اقدام شود.

وی با بیان اینکه امروز زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام ، پل دوربرگردان غرب به غرب بزرگراه امام رضا (ع) ، پروژه ایمن سازی پایه‌های پل تقاطع بزرگراه شهید خرازی و رودخانه کن و مقاوم سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با بلوار مدیریت به بهره برداری می‌رسد، گفت: این پروژه‌ها در بهبود کیفیت زندگی شهری و همچنین روان سازی ترافیک نقش مهمی را ایفا می‌کنند که زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام به مبلغ 12 میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گرفت.

شهردار تهران در مورد دو پروژه‌ ایمن سازی پایه‌های پل تقاطع بزرگراه شهید خرازی با رودخانه وردآورد گفت: یکی از برنامه‌های ما حفظ منابع موجود است که به همین دلیل نسبت به ایمن سازی پایه‌های پل اقدام کردیم و شما دیدید که یکی از دلایل خراب شدن پل ها در سیل اخیر مازندران به دلیل عدم نگه داشت پل‌ها بود که ما توانستیم با صرف هزینه‌های کم، پل را بهسازی کرده و طول عمر آن را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه روز دوشنبه یکی از مهمترین پروژه‌های شهرداری تهران در حوزه پسماند به بهره برداری می‌رسد، ادامه داد: قرار است روز دوشنبه کارخانه تبدیل نخاله‌های ساختمانی به مصالح ساختمانی مورد بهره برداری قرار گیرد که در فاز اول به صورت روزانه 3300 تن نخاله ساختمانی به مصالح تبدیل می‌شوند که می‌توان از آنها در شهرداری نیز استفاده کرد.

افشانی با بیان اینکه حدود 10 هزار تن نخاله ساختمانی در تهران جمع آوری می شوند که به دلیل عدم استفاده مناسب در اقصی نقاط پایتخت رها می‌شوند، گفت: در فاز اول 3300 تن نخاله به مصالح ساختمانی تبدیل می‌شود و درخواست‌های بعدی 6600 تن باقیمانده نیز تبدیل به مصالح ساختمانی می‌شوند.

وی درباره آخرین وضعیت کمربند سبز پایتخت نیز اظهار کرد: زیر ساخت 25 کیلومتر از کمربند سبز آماده شده است که با عرض 300 متر تا 1300 متر آماده شده و جوی‌های آن ایجاد شده‌اند در حال نصب مخازن هستیم.

شهردار تهران با بیان اینکه از آذر ماه درختان سه تا 5 ساله در این کمربند سبز کاشته می‌شوند گفت: از پساب شهری که 35 درصد آن سهمیه شهرداری تهران است این درختان آبیاری خواهند شد.