دکتر حسین کرمپور در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا در آستانه برگزاری جشن روز اشعه اظهار داشت: بزرگترین مشکلی که رادیولوژیست‌ها را با دغدغه همراه کرده بالا رفتن قیمت ارز است چرا که رشته ما وابسته به تجهیزات و دستگاه‌هایی بوده که اکثرا از تکنولوژی‌های سطح بالا برخوردار بوده و کشورهای معدودی توان تولید آن را با کیفیت بالا دارند.

 با افزایش نرخ ارز تهیه تجهیزات رادیولوژی برای همکاران ما و مراکز مربوطه غیرممکن شده و از طرفی تعرفه‌ها ثابت مانده و بسیار پایین است و این مسئله و عدم تعادل آسیب‌های فراوانی را به همراه خواهد داشت.

وی گفت: در حال حاضر با این وضعیت ارزی تکنولوژی‌های به روز به کشور وارد نمی‌شود و اگر بیاید بسیار با تأخیر  همراه بوده و این مسئله فاصله علمی رادیولوژی ایران را با کشورهای منطقه و جهان به همراه دارد.

نایب رئیس انجمن رادیولوژی ایران  گفت: از طرفی افزایش شدید ظرفیت پذیرش دستیاران رادیولوژی را شاهد بوده‌ایم و این موضوع باعث شده بسیاری از فارغ‌التحصیلان جدید که از بالاترین رتبه‌های علمی کشور هستند به علت افزایش نرخ ارز قادر به تهیه دستگاه‌های رادیولوژی و تاسیس مراکز رادیولوژی نیستند.

کرمپور افزود: دستگاه‌های رادیولوژی به طور مثال در حوزه سونوگرافی از 250 میلیون تومان در سال پیش به 750 میلیون تومان رسیده که هرچند دولت گفته در نیم سال اول ۹۷ برای اکثریت تجهیزات پزشکی ارز دولتی اختصاص داده است ولی تجهیزات رادیولوژی و وسایل مصرفی با ارز ۴۲۰۰به دست مصرف کننده نمی رسد و قیمت ها با افزایش  ۲-۳برابر به دست مصرف کننده می رسد که ادامه این روند منجر به تعطیلی مراکز و موسسات تصویربرداری خواهد شد.

شایسته نیست علیرغم تخصصیص دلار دولتی برای تجهیزات پزشکی این وسایل با قیمت های دو تاسه برابر به دست مصرف کننده برسد. تقاضا داریم اداره تجهیزات، سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف کننده به این قضیه ورود کنند و اجازه ندهند کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده اند  با قیمت های بالای ۲-۳برابر فروخته شوند.