به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، دکتر حسین ذبیحی گفت: فقط در مواردی مانند پیوند کبد امکان استفاده از این روش درمانی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت های خوبی در این زمینه به دست آورده ایم، گفت: تقریبا تجهیزات مورد نیاز این جراحی ها را در ایران داریم.

ذبیحی ادامه داد: کوتاه شدن زمان بستری، کم شدن مدت عمل جراحی و به دست آوردن زودتر بهبودی از جمله مزایای این روش درمانی است.

وی به امکان انجام عمل جراحی گشادشدگی آئورت شکمی ( رگ اصلی بدن) با لاپاراسکوپی اشاره کرد و گفت: این عمل جراحی به صورت باز انجام می شد که با مرگ و میر بالایی همراه بود و در حال حاضر امکان این عمل با لاپاراسکوپی در ایران فراهم شده و این روش از میزان مرگ و میر هم کاسته است.

دبیر اجرایی  چهاردهمین کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی درون بین ایران به وجود پزشکان برجسته در حوزه لاپاراسکوپی در ایران اشاره کرد و گفت: در زمینه لاپاراسکوپی از کشورهای حوزه خلیج فارس بهتر هستیم و با ترکیه رقابت می کنیم.

ذبیحی ادامه داد: هرچند کشور امارات، جراحان خارجی را به کشور خود آورده و بیمارستان های بزرگی راه اندازی کرده، اما هنوز ما بهتر از امارات در این زمینه هستیم.

وی به سخنرانی 14 پزشک حاذق خارجی در این کنگره اشاره کرد و گفت: افراد صاحب نام از کشورهای فرانسه، سوئیس و آلمان در این رویداد علمی حضور می یابند.

 

چهاردهمین کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی درون بین ایران از 14 تا 16 آذر ماه در سالن  پروفسور عدل بیمارستان سینا برگزار می شود.