به گزارش برنا، سرهنگ سید شمس الدین میرزکی در تشریح این خبر،  بیان داشت: در پی دریافت چندین فقره شکایت شهروندان در خصوص سرقت لاستیک های خودرهایشان موضوع بصورت ویژه در دستور کار معاونت مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی با اشاره به بررسی ها و تحقیقات صورت گرفته بیان اشت: در بررسی های صورت گرفته یکی از سارقان حرفه ای و باسابقه که در زمینه سرقت لاستیک های خودرو در سطح شهر تهران فعالیت داشت دستگیر و از وی تعدادی لاستیک خودرو های پراید و خودرو های شاسی بلند کشف شد.  

 معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان داشت: در بازجویی های فنی انجام شده مشخص شد متهم اصلی به هویت حمید رضا که دارای سابقه کیفری می باشد در زندان با افرادی آشنا که بعد از آزادی از زندان اقدام به تشکیل باند سرقت کرده اند.  

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در یک عملیات غافلگیرانه 15 نفر سارق و مالخر این باند دستگیر شدند، بیان داشت: در بررسی و تحقیقات صورت گرفته از این افراد دیگر اعضا این باند که بصورت گسترده در نقاط مختلف تهران اقدام به سرقت لاستیک های خودروهای پراید و شاسی بلند نیز دستگیر شدند.   

سرهنگ میرزکی با اشاره به اینکه اعضا باند که بیشتر دارای سابقه کیفری می باشند در بازجویی های صورت گرفته در مجموع به 500 فقره سرقت لاستیک اعتراف کردند، بیان داشت: اعضا این باند نیمه شب ها در نقاط مختلف شهر تهران به خصوص نقاط شمالی آن اقدام به سرقت لاستیک خودروهای لوکس از قبیل سانتافه، توسان و ... می کردند و اموال سرقتی را در خانه ای در منطقه نبرد انتقال و بعد به تدریج به مالخرها تحویل می دادند.

 

وی با اشاره به اینکه سارقان لاستیک های خودرو های لوکس را به قیمت 200 تا 250 هزار تومان و لاستیک خودروهای پراید را به قیمت 50 هزار تومان به مالخرها به فروش می رساندند، اظهار داشت:  از انبار های متعلق به اعضا این باند تعداد 300 فقره لاستیک های خودروهای پراید و شاسی بلند کشف شده است.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه سارقان به شعبه سوم دادیاری ناحیه 34 تهران جهت رسیدگی به جرایم آنها انتقال داده شدند، اعلام داشت: مالباختگانی در محدوده تهران بزرگ لاستیک خودروی آنها به سرقت رفته است می توانند با در دست داشتن اصل پرونده خود جهت تحویل اموال خود به اداره 20 پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 51055521 تماس حاصل نمایند.

[04/12, 08:25] Azadeh Mokhtari: دستگیری کلاهبردار 4 میلیاردی

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری کلاهبردار 4 میلیاردی گفت: متهم خود را کارمند یکی از بانک های فعال کشور معرفی و با دادن وعده تهیه دلار، یورو و سکه با قیمتی به مراتب پایین تر از قیمت بازار طعمه های خود را فریب می داده و حدود 4 میلیارد تومان از آنها کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ جهانگیر تقی پور در تشریح این خبر بیان داشت: درمورخه بیستم آبانماه سال جاری پرونده ای با موضوع کلاهبرداری با میزان 40 میلیارد ریال به دادخواهی تعدادی از شهروندان علیه فردی به نام علی – ب از سوی شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 8 تهران جهت رسیدگی تخصصی و جلب متهم به معاونت مبارزه با جعل و کلاهبرداری ارجاع داده شد.

وی افزود: در شروع تحقیقات شاکیان به اداره 14 پلیس آگاهی دعوت و از آنها تحقیقاتی بعمل آمد که طی آن مشخص شد  متهم با ارایه حواله هایی از بانک مرکزی مدعی بوده که می تواند از طریق این حواله ها دلار، یورو و سکه را پایین تر از قیمت بازار تهیه نماید.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فاتب بیان داشت: متهم مبلغی حدود 4 میلیارد ریال از مالباخته ها تحویل و تاریخی را جهت تحویل سکه و دلار و ... به آنها اعلام می کند اما وقتی که در تاریخ مورد نظر با وی تماس گرفته می شود مشخص می شود متهم با خاموش کردن گوشی همراه خود متواری شده است.

سرهنگ تقی پور با اشاره به اینکه حواله هایی که متهم به مالباخته ها تحویل داده بود جعلی و فاقد اعتبار و اصالت بود، عنوان داشت: متهم که به دنبال خروج از مرزهای آبی کشور بود در جزیره کیش پنهان شده بود که با اقدامات پلیسی محل اختفای متهم در این جزیره شناسایی و متهم در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه توسط پلیس دستگیر و به تهران انتقال داده شد.  

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فاتب بیان داشت: متهم خود را کارمند یکی از بانک های فعال

آزاده مختاری, [۰۴.۱۲.۱۸ ۰۸:۴۲]

کشور معرفی و با دادن وعده تهیه دلار، یورو و سکه با قیمتی به مراتب پایین تر از قیمت بازار طعمه های خود را فریب می داده است .

این مقام مسوول در خصوص اظهارات یکی از مالباختگان بیان داشت: مالباخته در اظهارات خود اعلام داشت که اواخر مرداد ماه سال جاری متهم که خودش را کارمند بانک معرفی می کرد مدعی بود که در کار دلار هستم و اگر شما سرمایه گذاری کنید من می توانم سود خوبی به شما بدهم من هم 350 میلیون تومان وجه نقد به حساب وی واریز کردم که بعدها فهمیدم چه اشتباه بزرگی مرتکب شده ام.

وی با اشاره به اینکه تا کنون 8 نفر از کسانی که متهم با این شیوه و شگرد حدود 4 میلیارد تومان از آنها کلاهبرداری کرده است شناسایی و علیه متهم اقامه دعوی کرده اند، گفت: متهم با قرار وثیقه 8 میلیارد تومانی شعبه سوم دادسرای بازپرسی ناحیه 8 تهران جهت تحقیقات بیشتر در اختیار اداره 14 پلیس آگاهی می باشد.