به گزارش خبرگزاری برنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در این مراسم تاکید کرد: ما به دنبال این هستیم که در جمعیت هلال احمر با همکاری سازمان‌های مردم نهاد و سایر نهادها در موضوع داوطلبان تحولات بزرگی ایجاد کنیم.

محمد نصیری، افزود: خداوند توفیق داده و حدود ١٠ روزی است که در خدمت عزیزان در سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر هستم.سازمانی که بیش از ۲ میلیون داوطلب دارد، اما تعداد داوطلبانی که در کشور فعالیت می‌کنند، بسیار بیشتر از این تعداد است.

نصیری گفت: در زمینه امور خیریه سه حوزه خدمات داوطلبانه، خیرین و سازمان های فعال در حوزه مسوولیت های اجتماعی را داریم و آنچه در این میان پایه اصلی کار است حضور داوطلبانه افراد است. بنابراین باید در زمینه افزایش این فعالیت ها کارهای اساسی انجام دهیم. همچنین باید در بخش تولید علم در این حوزه و نحوه استفاده، به کارگیری و توسعه فعالیت های داوطلبانه کارهای بیشتری انجام دهیم.

نصیری با بیان اینکه پذیرای همه داوطلبان هستیم، گفت: انشاالله محل استقرار دبیرخانه دائمی فعالیت‌های داوطلبانه، سازمان داوطلبان خواهد بود تا از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

همچنین در این آیین نکوداشت معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان نیز گفت: داوطلبان چه در دستگاه‌های دولتی مانند هلال احمر و چه بخش‌های مردم نهاد و خصوصی، فعالیت می‌کنند تا انسانیت زنده بماند.

وی افزود:ما در معاونت زنان و خانواده به موضوع سازمانهای مردم نهاد به عنوان یکی از ارکان جدی توان افزایی توجه می‌کنیم و این نگاه در دولت هم وجود دارد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان با اشاره به بخشی از طرح‌هایی که در سطح ملی در حال انجام است، افزود: طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی، گفت و گوی ملی خانواده ، بهبود شرایط کارآفرینی و کسب و کار و افزایش مهارت های کار آفرینی از جمله طرح های است که در سطح ملی در حال انجام است.

ابتکار گفت: ما وظیفه داریم در کنار شما باشیم و راه را برای فعالیت های شما هموار کنیم.

در این مراسم امیر برمکی نماینده دفتر «اوجا» در ایران نیز پیام گوتیرز، دبیرکل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی داوطلب را قرائت کرد.

در ادامه این مراسم از جمعی از داوطلبان جمعیت هلال‌احمر از جمله دکتر علی پورکچویی، دکتر رسول محمدی، دکتر سید علی اصغر حسینی، احمد علاقبند، مرتضی محمدی، مهدی امامی آرندی، شمسی ثانی، سید بهزاد نقوی چالشتری (دارنده مدال فلورانس نایتینگل-٢٠١٧ صلیب سرخ جهانی در زمینه ایثارگری)، حجت الاسلام و المسلمین کمیل نظافتی و خانواده شهید امیر محمد اژدری تقدیر شد.

در این مراسم همچنین از ١٠٠ سازمان مردم نهاد و داوطلبان و فعالان در زلزله کرمانشاه نیز تقدیر و تشکر شد.

لازم به ذکر است جایزه بین المللی بهزاد نقوی چالشتری نیز در این مراسم از سوی رئیس سازمان داوطلبان، به وی اهدا شد.

نقوی در این زمینه گفت: لطف خدا و مسئولان جمعیت هلال احمر نصیب بنده شده و ٣٧ سال است که در کنار مسئولیت های مختلف خود، در جمعیت هلال احمر هم خدمتگزار هستم و این جایزه هم که هر دو سال یکبار در دنیا اهدا می شود، به بنده اهدا شد.