به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، غالب اتفاقاتی که در هفته دوم آذرماه خبر ساز شد نوعی هشدار بودند، هشدار نسبت رصد بیشتر معضلات اجتماعی کشور، معضلاتی که هریک می تواند جان و سلامت جسمی و روانی مردم را با خطر مواجه سازد.

خبر هفته: تجاوز به دانش آموزان در اصفهان

خبر مانند بمب منفجر شد، بازهم تجاوز، باز هم مدرسه، اینبار اما در دبستان پسرانه ای در اصفهان. 10 آذر ماه بود که 4 نفر از اولیای دانش آموزان مدرسه ای در اصفهان شکایت خود را مبنی بر تجاوز به تعدادی از دانش آموزای توسط یکی از اولیای همان مدرسه و عضو انجمن اولیا و مربیان به دستگاه قضایی اعلام کردند.

دادستان اصفهان در اینباره گفت: موضوع اتفاق افتاده در یکی از مدارس پسرانه اصفهان در حد کودک آزاری است و تجاوز به اثبات نرسیده است، متهم نیز دستگیر و تاکنون موضوع را انکار کرده است و تحقیقات مقدماتی در باره ابعاد این ماجرا همچنان ادامه دارد و خبرهای تکمیلی اعلام خواهد شد.

اتفاق هفته: بازگشت آلودگی هوا

درحالیکه تا پایان هفته اول آذر ماه هوای تهران در شرایط سالم و گاهی حتی در شرایط پاک قرار داشت اما، در هفته دوم آذر شاهد بازگشت پیروزمندانه آلودگی هوا به پایتخت بودیم، شرایطی که به ویژه گروه های حساس جامعه را در معرض خطر قرار می دهد، آلودگی در این هفته تا جایی پیش رفت که به مرز شرایط اضطراری رسید.

بازنده هفته: اسنپ و تپسی

اگر چه وجود تاکسی های آنلاین به لحاظ قیمت و سرعت باعث آسودگی خاطر شهروندان به ویژه در زمان اغاز به کار این استارت آپ ها شد اما، امروز به دلیل نبود نظارت گاهی شاهد رفتارهای بد رانندگان با مشتری هستیم، برخوردهایی مانند فشار راننده ها به مشتریان برای پرداخت نقدی، یا ایجاد مزاحمت تلفنی و... که همه این رفتارها باعث شده شهروندان از این سرویس های آنلاین دلسرد شوند.

معضل هفته: قربانیان مین در بانه

باز هم خبری مبنی بر انفجار مین در غرب کشور منتشر شد، چند روز پیش انفجار مین در روستای مرزی هنگه ژال از توابع شهرستان بانه انفجار مین منجر به قطع عضو دو چوپان این روستا شد و این 2 نفر از مچ تا کف پای خود را از دست دادند. با توجه به مین روبی نشدن تعدادی از روستاهای مرزی کشور این آخرین خبر از مصدومیت و حتی مرگ قربانیان مین در مناطق غربی کشور نخواهد بود.

هشدار هفته: آمادگی 20 درصدی تهران در برابر زلزله

در حالیکه زلزله های کم قدرت و پرقدرت در سراسر کشور به ویژه کرمانشاه زنگ هشدار را مدت هاست که برای مردم تهران به صدا در آورده است اما اسماعیل نجار در نشست خبری روز سه شنبه خود اعلام کرد که برای زلزله تهران تنها 20 درصد آمادگی  وجود دارد و مردم باید برای نیامدن زلزله دعا کنند.

برنده هفته: پیروز حناچی

پیروز حناچی بعد از طی فراز و فرود بسیار و طولانی شدن تایید حکم وی توسط وزارت کشور، بالاخره روز یک شنبه 11 اذر ماه سوگند خورد و رسما کار خود را به عنوان شهردار تهران آغاز کرد ،امیدواریم که شهردار منتخب به برنامه هایی که در صحن علنی شورای شهر ارائه داده بود عمل کند.

شخصیت هفته: وزیر ورزش و جوانان

فارغ از اینکه استیضاح وزیر ورزش و جوانان به فاصله چند روز منتفی شد، حمایت جوانان از وزیرشان قابل توجه بود. اعضای سمن های جوان سراسر کشور از لحظه ای که موضوع استیضاح مطرح شد با همه قوا به میدان آمدند و از مسعود سلطانی فر دفاع کردند تا وزیر ورزش و جوانان در هفته ای که شورایعالی جوانان هم برگزار شد، شخصیت هفته لقب بگیرد.