به گزارش برنا، ‌سرهنگ محمد حیدری با اشاره به بارش برف و باران در شبانه روز گذشته در سطح محورهای استان گفت: بارش ها تا صبح ادامه داشته و علی رغم شرایط پایدار  جوی که امروز شاهد آن هستیم، محورهای استان کماکان لغزنده هستند.

وی از مسدود شدن محور پاوه به سمت مریوان بر اثربارش برف سنگین خبر داد و افزود: تا زمان بازگشایی تردد در این محور مسدود است و محور کرمانشاه-سنندج-مریوان جایگزین تردد در این مسیر شده است.

حیدری با بیان اینکه با بازگشایی این محور استفاده از زنجیر چرخ لازم است گفت: به دلیل شرایط جوی متغیر و ناپایدار توصیه میشود رانندگان حتما پیش از تردد زنجیر چرخ همراه داشته باشند تا در مواقع لزوم بتوانند از آن استفاده کنند.

وی از حضور 65 گشت محسوس و نامحسوس در محورهای استان خبر داد و از رانندگان خواست بیش از هر زمان همکاری لازم را با نیروهای پلیس راه داشته و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را داشته باشند.

حیدری تصریح کرد: با توجه به شرایط جوی توصیه اکید این است که رانندگان تا حد امکان از سفرهای غیرضرور اجتناب کرده و حتما پیش از تردد از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو اطمینان حاصل کنند.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به روان بودن ترافیک در محورها استان گفت: در حال حاضر محور کرمانشاه-کامیاران به سمت روانسر و نیز محور کرمانشاه-همدان با توجه به تعطیلی آخر هفته بیشترین ترافیک را دارند.