به گزارش گروه اجتماعی برنا  ، سرهنگ "علی قاسمی" در تشریح این خبر، اظهارداشت: یکی از مغازه داران حوزه کلانتری 122 دربند با مراجعه به کلانتری اظهار داشت یکی از فروشندگان فرآورده های لبنی با مخدوش کردن فاکتورها و تحویل کالا کمتر از تعداد درخواستی توانسته مبلغ 4 میلیارد ریال از وی کلاهبرداری کند و به محض اینکه به فروشنده معترض شده، وی محل کار خود را ترک و متواری شده است.

وی با بیان اینکه شناسایی مخفیگاه متهم و دستگیری وی در دستور کار پلیس قرار گرفت، گفت:  با بررسی مدارک شاکی، مشخص شد که ادعای وی صحت دارد و فاکتورهای وی مخدوش می باشد؛ همزمان با طرح شکایت این مالباخته، 2 نفر دیگر نیز با مراجعه به کلانتری، همان اظهارات مالباخته اول را تکرار کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات پلیسی، مخفیگاه متهم در استان البرز شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی ، متهم در مخفیگاهش دستگیر شد.

رئیس کلانتری دربند با اشاره به اینکه متهم در مجموع مبلغ 7 میلیارد ریال از سه مالباخته کلاهبرداری کرده بود، گفت: با دستور قضائی متهم برای تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرائم مشابه به پایگاه اول پلیس آگاهی تهران تحویل داده شد.