به گزارش گروه اجتماعی برنا، سکینه الماسی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ هزار نفر در همسایگی تاسیسات صنعتی زندگی می‌کنند، اظهار داشت: حدود ۶۰ هزار نفر در طرح ها مشغول به کار هستند و ۴۰ هزار نفر جمعیت بومی عسلویه را تشکیل می دهند.

نماینده جنوب استان بوشهر در خصوص آلودگی هوا، آب و خاک در عسلویه، بیان داشت: وضعیت آنچنان حاد است که معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست می گویند مردم در عسلویه یا باید بمیرند یا بروند.

نماینده مردم جنوب استان با بیان اینکه استاندار در سفر اخیر خود به عسلویه وعده راه اندازی ایستگاه پایش زیست محیطی‌ داده است، گفت: ایستگاه پایش زیست محیطی حداقل گام لازم و ضروری در منطقه آلوده عسلویه است که باید در سال های گذشته راه اندازی می شد، امیدوارم این اقدام به زودی انجام شود‌.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جمع آوری فلرها افزود: سرعت کار جمع آوری فلرها در مقایسه با حجم آلودگی عسلویه کند است و امیدوارم وزیر نفت در خصوص این موضوع مهم دستور ویژه ای صادر کند.

الماسی با تاکید بر اینکه سلامتی مردم باید خط قرمز همه مدیران باشد، خاطرنشان کرد: باید شاهد اقدامات عملی در کاهش آلودگی باشیم به نحوی که برای مردم ملموس باشد.

وی ادامه داد: طبق گفته‌ قانونگذار صنایع آلاینده باید یک درصد تولیدات خود را بابت آلایندگی جریمه دهند، اما متاسفانه این الزام قانونی فاقد بازدارندگی مناسب است‌.

الماسی با بیان اینکه تا زمانی که محیط زیست بخشی از بدنه  دولت است، نمی تواند با اقدامات ضد محیط زیستی مقابله کند، گفت: محیط زیست باید به سازمانی مستقل از دولت تبدیل شود تا با خاطری آسوده به وظایف ذاتی خود عمل کند.