به گزارش گروه اجتماعی برنا ،سرهنگ کارآگاه محسن معظمی گودرزی در تشریح این خبر بیان داشت: در پی افزایش وقوع سرقت گوشی همراه و اعلام شکایت تعدادی از شهروندان از سرقت گوشی همراه آنان به روش قاپیدن با توجه حساسیت و اهمیت ماجرا، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار داده شد.

اظهارات مالباخته ها:

یکی از مالباخته ها که مردی میانسال می باشد در اظهارات خود می گوید غروب موقع برگشتن به خانه در حال صحبت کردن با گوشی همراه بودم که یک دستگاه موتور سیکلت از کناردستم به سرعت رد شد و ترک نشین آن در کسری از ثانیه گوشی موبایلم را از دست من قاپید و به سرعت از محل دور شدند و به واسطه تاریکی هوا هم نتوانستم شماره آن را یادداشت کنم.  

فردی دیگر هم که برای اعلام شکایت از سارقان به اداره دوم پایگاه آگاهی مراجعه کرده بود در اظهارات خود اعلام داشت تازه از ماشینم پیاده شده بودم و در حال قفل کردن درب خودروام همزمان مشغول صحبت کردن با موبایلم بودم که یک دستگاه موتور سیکلت به سرعت از کنار دستم رد شد و ترک نشین آن موبایلم را به سرقت برد.

در تحقیقات و بررسی های صورت گرفته مشخص شد این سارقان که بیست و چهار، پنج ساله هستند در قسمت های غرب تهران و بیشتر در محدوده های  اشرفی اصفهانی، ستارخان، میدان صنعت با استفاده از موتور سیکلت های  ان اس در رنگ های سیاه و سفید و سیاه و قرمز و به صورت دو ترک از شهروندان و غالبا از طریق قاپیدن سرقت می کردند.

این دو سارق که هر دو دارای سوابق متعدد کیفری از جمله درگیری و زورگیری می باشند هر دو مجرد و دارای مدرک تحصیلی سیکل می باشند که بیشتر در جاهای خلوت در فرصتی مناسب اقدام به سرقت گوشی همراه مردم می کردند و در برخی موارد که با مقاومت طرف مقابل روبرو می شدند به زور و تهدید و ارعاب با استفاده از چاقو متوسل می شدند.

در بررسی های صورت گرفته محل سکونت یکی از سارقان به نام محسن مشخص و این سارق در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه ساعت حدود 4 صبح در خواب دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی انتقال داده شد.در بازجویی های صورت گرفته از محسن مخفیگاه سارق دوم (امید) که از آنجائیکه هیچ جای ثابتی نداشت به علی جنی معروف بود شناسایی و سارق دوم نیز در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.

اعترافات سارقان

سارقان در اعترافات خود اعلام داشتند که از حدود 6 ماه پیش با موتور سیکلت ان اس در قسمت های غربی تهران اقدام به موبایل قاپی می کردندوروزانه دو یا سه مورد سرقت موبایل داشته اند و در غروب همان روز هم با مراجعه به خیابان مولوی گوشی های سرقتی را با توجه به مدل گوشی های سرقت شده از 500 هزار تومان تا چند میلیون تومان به فروش می رسانده اندو پول گوشی های سرقتی را صرف مصرف مواد مخدر ، مشروبات الکلی و ... می کردند.

سرهنگ محسن معظمی گودرزی با اشاره به اینکه یکی از سارقان که غالبا ترک نشین بوده و اقدام به قاپیدن گوشی مالباخته ها می کرده است بر روی لاله گوشی دارای خالکوبی ستاره و همچنین بر روی گردن دارای خالکوبی می باشد، بیان داشت: سارقان به دستور قاضی شعبه سوم بازپرسی ناحیه 34 تهران در اختیار پایگاه دوم آگاهی تهران بزرگ قرار دارند از این رو از شهروندانی که از حدود 6 ماه پیش تا 18 دی ماه سال جاری در محدوده غرب تهران ( مناطق اعلام شده) گوشی تلفن همراه آنها سرقت شده است برای شناسایی سارقان به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ به آدرس جنت آباد  شاهین شمالی مراجعه کنند.