به گزارش گروه اجتماعی برنا ، عبدالرسول عمادی، سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در دیدار با جمعی از مدیران دبیرستان‌های دوره دوم و پیشکسوتان، مسئولان و کارشناسان آموزش و پرورش یزد گفت: در سال تحصیلی جاری امتحانات نهایی فقط در پایه دوازدهم برگزار خواهد شد و مقاطع دیگر و پایه‌های دیگر تحصیلی امتحانات نهایی نخواهند داشت.

در این جلسه هم‌اندیشی که با گزارش عباسعلی دانافر، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد از روند تحصیلی دانش‌آموزان در دوره‌های دوم متوسطه آغاز شد عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در سخنانی ضمن تاکید بر اجرا کردن اهداف و برنامه‌های سند تحول بنیادین، با محوریت مهارت‌آموزی و کارآفرینی برای دانش‌آموزان گفت: اقتضائات سند تحول بنیادین آموزش و پرورش رویکرد حافظه‌محوری و کنکور نیست.

عمادی در ادامه گفت: کنکور باید هدف ما را در بخشی از شاخه متوسطه نظری پوشش دهد یعنی بخشی از دانش‌آموزان باید خود را مهیای رفتن به دانشگاه کنند.

وی به نبودن توازن در جایگاه کمی و کیفی جذب دانشجو در رشته‌های مختلف اشاره کرد و گفت: متاسفانه در ایجاد رشته‌ها به صورت کمی و پرداختن به آن‌ها به صورت کیفی در آموزش عالی دچار مشکل هستیم و اثرات سوء آن در جامعه کاملا مشهود است.

این مقام مسئول توجه به جنبه‌های متعدد تربیت که در سند تحول بنیادین آمده را ضروری دانست و از مدیران آموزش و پرورش درخواست کرد تا از جمیع جهات به تربیت دانش‌آموزان بپردازند.

در این نشست تعدادی از مدیران مدارس به نمایندگی از سایرین به ایراد نقطه نظرات خود در خصوص مسائل و مشکلات حوزه آموزش متوسطه پرداختند.