به گزارش گروه اجتماعی برنا؛  سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد از اواخر امروز پنجشنبه 25 بهمن ماه، سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می‌شود و طی روز جمعه و شنبه غالب نقاط کشور را تحت تاثیر  قرار می‌دهد‌.

روز جمعه با تقویت سامانه بارشی، گستره بارش‌ها مناطق  شمال غرب، غرب، جنوب غرب، جنوب، دامنه‌های زاگرس مرکزی،  نیمه غربی البرز  را  در برگرفته  و سبب بارش باران در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف خواهد شد.

روز شنبه  فعالیت این سامانه در نیمه غربی تضعیف شده و در جنوب، شرق و شمال شرق کشور   تقویت خواهد شد؛ بر این اساس وضع هوای کشور طی روزهای آینده به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:

جمعه 97/11/26: بارش برف و باران و وزش باد در نیمه جنوبی استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، استانهای اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال‌ و بختیاری، کهگیلویه‌ و بویراحمد، دامنه‌های البرز در استانهای  زنجان، قزوین، البرز، تهران، بارش باران گاهی وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در استانهای ایلام، خوزستان، شمال فارس و  بارش باران گاهی وزش باد در استان‌های بوشهر و غرب یزد.

شنبه 97/11/27: بارش باران و برف در استانهای خراسان‌ شمالی و خراسان رضوی  بارش باران گاهی وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در جنوب لرستان،  استانهای چهارمحال‌ و بختیاری، کهگیلویه‌ و بویراحمد، خوزستان، شمال فارس، غرب کرمان،  بارش باران گاهی وزش باد در استان‌های بوشهر و خراسان‌جنوبی.

از این رو توصیه می‌شود برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمانهای امدادی در نظر گرفته شود