به گزارش خبرنگار  گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ بعد از پایان حضور دوازده ساله محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران، موضوع بدهی های شهرداری پایتخت همچنان اسم این شهردار را در صدر اخبار شهرداری نگه داشته است.

در یک ساله گذشته صندلی شهرداری تهران با رفت و آمدهای بسیاری همراه بوده است که همه این  مهمانان  خیابان بهشت در یک مسئله اتفاق نظر داشته اند: 54 هزار میلیارد تومان بدهی که حالا به گفته بسیاری مانع بزرگی بر سر راه پروژه های عمرانی تهران است.

اما چند روز پیش محمدباقر قالیباف با شرکت در برنامه تلویزیونی بدون توقف، رقم بدهی گفته شده توسط نمایندگان شورای شهر و شهرداری فعلی تهران را «دروغی بزرگ» خواند و این بدهی را 16 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

پیروز حناچی اما در واکنش به اظهارات همتای اسبق خود تنها به مصرعی اکتفا کرد و گفت: "رنگ رخساره خبر می دهد از سر ضمیر! "

از طرفی دیگر محمود میرلوحی نماینده شورای شهر تهران بر انتشار فهرست بدهی های شهرداری تاکید داشت که حناچی در واکنش به این اظهارات نیز به خبرنگاران گفت:" ترجیح می دهیم به کار ادامه دهیم."

با این حال رئیس شورای شهر تهران  و چند نفر از اعضای  شورا درخواست کرده اند که با حضور در رسانه ملی پاسخ خود را به اظهارات محمدباقر قالیباف بیان کنند .

از سوی دیگر یکی از انتقاداتی که به رسانه ملی وارد می شود جهت‌گیری این رسانه مردمی در موضوعات اختلافی کشور است.

محمد حسین رنجبران، مدیر کل روابط عمومی صداوسیما در گفتگو با خبرنگار برنا از درخواست نمایندگان شورای شهر برای حضور در رسانه ملی و توضیح در خصوص ادعاهای محمد باقر قالیباف در مورد بدهی شهرداری اظهار بی اطلاعی کرد.

رنجبران در پاسخ به جهت گیری صداوسیما و پوشش نظرات شهردار اسبق تهران بدون انعکاس نظرات مخالفان در خصوص بدهی شهرداری گفت: در مورد مسئله بدهی شهرداری بسیار پیش از صحبت های محمدباقر قالیباف ،در برنامه های متعددی اعضای شورای شهر در تلویزیون حضور بهم رساندند و درباره بدهی های شهردای نظرات خود را بیان کردند.

وی ادامه داد: در برنامه دستخط، مرتضی الویری از اعضای شورای شهر درباره این بدهی فراوان شهرداری در زمان محمدباقر قالیباف صحبت کرد.

وی افزود: افراد دیگری از اصلاح طلبان و نمایندگان شورای شهر تهران نیز در بیان این مسئله از تریبون صداوسیما استفاده کرده اند.

رنجبران با اشاره به حضور محسن هاشمی رفسنجانی در تلویزیون و بیان نکاتی درباره بدهی های شهرداری تهران گفت: دعوت از آقای هاشمی پیش از ریاست او در شورای شهر تهران صورت گرفت و او در عین تمجید از عملکرد آقای قالیباف در شهرداری تهران، بدهی هایی را که در زمان این شهردار بوجود آمده اند مورد انتقاد قرار داد.

رنجبران گفت: نمایندگان شورای شهر پیش از این نظرات خود درباره بدهی های شهرداری را بیان کرده اند و صحبت های محمدباقر قالیباف نیز به نوعی پاسخ به اظهارات آنها بوده است.

وی افزود: همانگونه که نظرات محمدباقر قالیباف بدون ارائه سند و مدرک بیان شد، نظرات مخالفین او و نمایندگان شورای شهر  نیزغیرمستند ارائه شدند.

رنجبران تاکید کرد: باید مروری بر برنامه های صداوسیما در این باره که نظرات اعضای شورای شهر و اصلاح طلبان را منعکس کرده است داشت و یک سویه به این مسئله نگاه نکرد.

مدیر کل روابط عمومی صداوسیما همچنین گفت: افراد دیگری از مدیران شهرداری ، آقایان نجفی در زمان تصدی شهرداری تهران و مهرعلیزاده در زمانی که به عنوان نامزد شهرداری تهران مطرح بود نیز از تریبون صداوسیما استفاده کردند و نظرات انتقادی خود به دوره مدیریتی آقای قالیباف را بیان داشتند.

وی افزود: با توجه به استفاده دو طرف از تریبون رسانه ملی درباره موضوع شهرداری تهران بهتر است از این پس مسئله بدهی های شهرداری تهران به جای اینکه در صداوسیما بررسی شود در مراجع قانونی و ذیصلاح بررسی و جمع بندی شود تا نتیجه گیری درستی در پی داشته باشد.

رنجبران با استقبال از شفاف سازی در موضوعات مربوط به سوء استفاده های مالی در بخش های مختلف تصریح کرد: رسانه ملی تلاش می کند در فضایی آرام و به دور از التهاب نقش روشنگرانه خود را در این خصوص ایفا کند. یقینا اگر در موضوع ضرورت برگزاری جلسات مناظره احساس شود  با رعایت ضوابط قانونی و رسانه ای و با نظر طرفین نسبت به برگزاری این جلسات در برنامه های مناظره محور صداوسیما اقدام خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا درباره این موضوع مناظره ای برگزار نشده است گفت: طرفین تاکنون تمایل داشتند بیشتر به صورت فردی در برنامه ها حاضر شوند و رسانه ملی هم از این فرصت برای روشنگری استفاده کرده است.

مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی همچنین از دعوت چندین باره برنامه تهران بیست در مدت انتصاب شهردار جدید تهران خبرداد و افزود: متاسفانه هنوز آقای حناچی به این دعوت به رغم پیگیری های فراوان همکاران ما در شبکه پنج سیما پاسخ نداده است.

 

خبرنگار: امجد عبدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: