به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛‌سعید صالح محمود رباطی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده قبل از ایام نوروز طی 3 مرحله پارک های جنگلی محدوده نواحی چهار و پنج با مشارکت کانون های مردم نهاد و اداره محیط زیست به صورت نمادین پاکسازی و زباله های آنها جمع آوری خواهد شد.

معاون شهردار منطقه با اشاره به آموزش رعایت توصیه های زیست محیطی افزود: از جمله برنامه های ویژه این ایام اهداء هزار سبزه سفره هفت سین به شهروندان همراه با بروشورهای آموزش و نگهداری است.

وی ادامه داد: 10 برنامه مسابقه بهترین ها از دوریختنی ها با موضوع هفت سین در مدارس، سرای محلات و درکنار غرف بازیافت برگزار ضمن اینکه از 10 شهروند فعال و نمونه که در راستای طرح تفکیک پسماند خشک از مبداء در طول سال مشارکت کردند تقدیر خواهد شد.

رباطی با تأکید بر ادامه آموزش چهره به چهره در بلوک بندی ها از سوی کارشناسان اداره مدیریت پسماند خاطر نشان کرد: همزمان با قرارگرفتن در روزهای پایانی سال و افزایش خروج زباله های حجیم از منازل شهروندان جمع آوری پسماندهای حجیم در محدوده منطقه به طور ویژه روزانه جمع آوری می شود. همچنین 50 عدد مخازن مخصوص پسماند خشک در بین مدارس و مجتمع ها توزیع و به واحدهای صنفی زباله ساز در خصوص وضعیت جمع آوری و دفع زباله اخطاریه داده می شود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست با اشاره به شستشو، نظافت و گندزدایی تجهیزات و ابزار و ادوات ایستگاه بازیافت 2 بار در ماه یاد آور شد: نظافت و رنگ آمیزی غرف بازیافت به تعداد 9 دستگاه ، نظافت و ضدعفونی کردن غرف بازیافت به تعداد 23 دستگاه  انجام می شود.

این مسئول در خصوص ویژه برنامه های 13 فروردین درمحدوده فضای سبز و بوستان ها بر حضور 5 دستگاه ناوگان جمع آوری پسماند خشک و توزیع 300 کیلوگرم کیسه های مخصوص پسماند خشک در بین شهروندان تأکید کرد.