به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛‌اکبری مدیر کل حفاظت محیط زیست بیرجند گفت :  در آستانه فرا رسیدن فصل بهار و زنده شدن طبیعت، حفاظت محیط زیست استان آماده استقبال از مسافران نوروزی در مناطق تحت مدیریت این اداره کل می باشد.

وی با بیان اینکه این استان دارای زیستگاه های حفاظت شده ارزشمندی شامل :  مناطق حفاظت شده، پناهگاههای حیات وحش و مناطق شکار ممنوع است افزود: این مناطق می توانند مکانهای مناسبی برای تفریح و گذراندن ایام نوروز برای مسافران نوروزی و بازدیدکنندگان و علاقمندان به طبیعت و حیات وحش از سراسر ایران باشد.

اکبری با اشاره به اینکه  در خراسان جنوبی چهار منطقه حفاظت شده شاسکوه (واقع در شهرستانهای قاین و زیرکوه)،  درمیان _  سربیشه (واقع در شهرستان های درمیان و سربیشه)، مظفری( واقع در شهرستانهای فردوس و بشرویه) و آرک و گرنگ(واقع در شهرستان خوسف)  وجود دارد گفت: از دیگر ظرفیت های محیط زیستی استان سه پناهگاه حیات وحش تالاب کجی نمکزار شهرستان نهبندان، رباط شور( واقع در شهرستانهای فردوس و بشرویه) و پناهگاه حیات وحش نایبندان  شهرستان طبس  است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان  با اشاره به اینکه  در ایران ارزان ترین نوع گردشگری، طبیعت گردی است افزود: خوشبختانه این شاخه از گردشگری در سال های اخیر رشد بسیاری دارد و امید است که این مهم بیش از پیش تقویت شود.

وی  خراسان جنوبی را  یکی از استان های شگفت انگیز در حوزه طبیعت اعلام  کرد و گفت:  زیستگاه های متنوع از تپه های ماسه ای و نمکزارهای کویری گرفته تا استپ ها، کوهستان، جنگلها  و تالابهای استان  می تواند یک  ظرفیت خوبی در حوزه صنعت گردشگری به حساب آید.

اکبری همچنین با اشاره به اینکه بازدید از پناهگاههای حیات وحش استان به صورت رایگان است افزود:  از  بازدید کنندگان انتظار داریم در حفظ و پاکیزگی طبیعت کوشا باشند .

 محیط بانان محیط زیست استان در بازدید از این مناطق پاسخگو و راهنمای گردشگران خواهند بود.