به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛‌سرهنگ احسان مومنی رییس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب قبل از رانندگی و شروع سفر های نوروزی توصیه کرد.

وی با بیان اینکه قبل از اقدام به حرکت و مسافرت باید از سلامت خودرو، ایمنی و تجهیزات آن اطمینان کامل داشته باشند و همچنین سامانه ترمز خودرو، باطری، لاستیک ها و تایر یدکی را بررسی و در صورت معیوب بودن تعویض یا تعمیرات لازم را انجام دهند گفت:رانندگان عزیز جعبه وسایل ضروری و علایم هشدار دهنده مانند : چراغ های اضطراری، تابلوی احتیاط، جعبه کمک های اولیه، مقداری آب و غذای کنسرو شده همراه خود داشته باشند.

سرهنگ مومنی افزود : از قرار دادن وسایل اضافه بر روی باربند خودرو پرهیز نموده، در صورت نیاز توسط چادر و طناب کاملا مهار کنید تا از سقوط اجسام در طول مسیر جلوگیری شود.از قرار دادن کپسول گاز و گالن های حاوی مواد سریع الاشتعال در صندوق عقب خودرو پرهیز کننند.

رییس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب تاکید کرد : قبل از حرکت از وضعیت جاده و مسیر حرکت مطلع شوید و به توصیه های پلیس راهنمایی و رانندگی، تابلوها و علایم هشدار دهنده در طول مسیر توجه کنند.

 وی در پایان گفت : امیدواریم شهروندان عزیز با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و توجه به توصیه های کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی سفرهای بدون حادثه ای را تجربه کنند.