به گزارش خبرگزاری برنا؛ رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا گفت: در صورت اعلام‌نظر فرمانداری ظرف روز جاری، شورا بعد از ظهر امروز، با برگزاری جلسه فوق‌العاده به ایرادات وارده رسیدگی می‌کند.

وی در ادامه سخنان خود گفت: به نمایندگی از اعضای شورای شهر تهران از شهروندان تهرانی به دلیل حمایت و مشارکت با منتخبین خود در سال ۹۷ قدردانی می‌کنم و بابت قصور در انجام وظایف نمایندگی پوزش می خواهم. البته شهروندان تهرانی می دانند که سال ۹۷ برای مدیریت شهری تهران سالی سخت بود و ناچار شدیم بر خلاف میل‌مان تغییرات پشت سرهم را شاهد باشیم.

 وی افزود: آقای نجفی علی رغم مخالفت شورا بر استعفای خود اصرار ورزید. همچنین آقای افشانی بر اساس مصوبه مجلس و قانون منع بکارگیری بازنشستگان به خدمتش پایان داده شد و بعد آقای حناچی در پایان آبان ماه به عنوان شهردار انتخاب شدند. طبیعی است که این تغییرات در تزلزل مدیریت و فقدان ثبات در مدیریت شهری تاثیرگذار است. اگرچه این تغییرات خارج از اراده شورای شهر پنجم بود، ولی مسئولیت عواقب آن با این شورا بود.

 امینی با بیان اینکه در سال ۹۷ چالش‌های متعدد مالی داشتیم، اظهار کرد: با زحمات فراوان توانستیم از بروز اختلال در خدمت‌رسانی به شهروندان در این سال جلوگیری کنیم. بر این اساس برنامه پنج ساله سوم توسعه شهری و بودجه سال ۹۸ را در مهلت مقرر به تصویب رساندیم و انتظار داریم دولت و مجلس محترم انتظارات بر حق شهروندان تهرانی را برآورده کنند و مسئولیتی را که به اعتبار حاکمیت دارند انجام دهند؛ به خصوص در حوزه حمل و نقل عمومی، پرداخت عوارض، آلودگی هوا و ... انتظار داریم دولت و مجلس بیش از پیش مدیریت شهری را یاری کنند و شاهد تحقق وعده‌های آنها باشیم.