مهندس عباس غیاثی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا گفت: برای پرورش افراد کارآفرین در کشور به بسترهای حمایتی از طرف دستگاه ها و فعالیت بیشتر افراد توانمند و موسسه های فعال در این حوزه نیاز است. موسسه سفیران کارآفرین به عنوان یکی از سازمان های مردم نهاد برای پرورش افراد کارآفرین و در نتیجه تقویت فضای پویای کارآفرینی در کشور در نظر دارد از ابتدای سال ۹۸ با ارائه یک دوره آموزشی یکساله در قالب پودمان به نیازهای لازم برای راه اندازی کسب و کار جوانان علاقمند پاسخ دهد.

وی افزود: دوره آموزشی "پیش به سوی کسب و کار" با دیدی کاملا کاربردی طراحی شده که در نهایت خروجی آن افزایش مهارت افراد در حوزه های برنامه ریزی،بازاریابی، مدیریت منابع انسانی، ارتباطات و هوش هیجانی خواهد بود.

غیاثی گفت: از نظر مدیران "سفیران کارآفرین" هر فردی برای راه اندازی یک کسب و کار در ابتدا نیاز دارد که با مفهوم مهم برنامه ریزی و اهمیت آن در کسب و کار آشنا شود.

وی اشاره کرد: از موضوعات مهم دیگر که از دید مدیران این مجموعه غافل نمانده، توجه به موضوع ارتباطات و هوش هیجانی است. داشتن مهارت ارتباطی بالا، تعیین کننده مهمی در جذب منابع مالی و انسانی است که فرد در مواجهه با چالش های محیطی به ویژه در برخورد با مشتریان بهترین واکنش ها را داشته باشد.