به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا؛  امروزه وقتی در خیابان های پایتخت قدم می زنیم با تاکسی های تک سرنشینی مواجه می شویم که  آنقدرها اقدام به جابه جایی مسافران نمی کنند  که تعدادشان کم هم نیست این درحالی است که با  کمبود تاکسی های خطی همچنان مواجه هستیم . وضعیت تاکسی های فرسوده نیز که همچنان در شرایط قبلی قرار دارد و از دور خطوط تاکسیرانی خارج نشده اند . در خصوص وضعیت تاکسیرانی شهرتهران  با مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران   گفتگویی داشتیم و وی  از برنامه های این ناوگان حمل و نقل عمومی برای بهبود اوضاع خبر داد.

علیرضا قنادان با اشاره به  افزایش بیش از حد نصاب تاکسی ها  در سطح پایتخت گفت:  تعداد تاکسی ها در شهر تهران دارای یک روال و برنامه مشخصی است  که وابسته  به برنامه جامع شهر تهران است  و هدف گذاری انجام شده برای این مسئله در حال پیگیری است.

وی با اشاره به هدف گذاری سازمان تاکسی رانی اذعان کرد: هدف گذاری کاهشی در برنامه های تاکسی رانی دیده می شود بدین معنا که  ما باید تعداد تاکسی ها در شهر تهران را کاهش دهیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران با تاکید بر اینکه کشور ما در استفاده از تاکسی از نرم جهانی خود عبور کرده است با ارائه مثالی گفت : شانگهای با 20 میلیون نفر 64 هزار تاکسی دارد  و کلانشهر تهران با  8 میلیون جمعیت ساکن  و  12 میلیون جمعیت متغیر  78 تا 80 هزار تاکسی دارد.

قنادان اضافه کرد:  این یعنی ما از نرم جهانی خود خارج شده ایم و چند برابر دیگر کشور ها در سطح شهر تاکسی وجود دارد  این  آمار نسبت به جمعیت  شهر بسیار زیاد است و به نظر میرسد  علت این  رخداد این است که شهر تهران خودرو محور اداره می شود  که منجر به ترافیک و آلودگی هوا شده  و باید با  توسعه حمل و نقل عمومی  این روند افزایشی  را کاهش دهیم.

وی  در رابطه با تاکسی های فرسوده بیان کرد : از سال های قبل  برنامه طرح ملی برای نوسازی تاکسی ها داشتیم   که در سال گذشته 10 هزار تاکسی را نوسازی کردیم.

قنادان در پایان تصریح کرد: در حال  حاضر مسئله این است که خودروساز های داخلی امکان ارائه خودرو ندارند  و اساسا خودرویی به  تاکسی رانی تحویل نمیدهند  ، در حال حاضر حدود 10 هزار  تاکسی  ران در صف نوسازی تاکسی هستند اما  خودرو سازان  هیچ خودرویی تحویل نمیدهند