به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛مساحت زمین این پایگاه 2200 متر مربع است که با حدود 5000 مترمربع فضای مفید شامل  4 طبقه در 2 ساختمان بهم پیوسته مجموعه مدیریت بحران کردستان و مجموعه ورزشی شهدای کردستان را تشکیل می دهد.

بر اساس این گزارش، مهدی خسروانی دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه 6 در خصوص این پایگاه گفت: انبار تجهزات امداد و نجات این پایگاه به مساحت 900 متر مربع است که به منظور افزایش آمادگی شهر تهران برای رویارویی با بحران ها، با بیش از 54 قلم انواع تجهیزات امداد و نجات از جمله وسایل و تجهیزات تامین نور ، نجات مصدومان ، آوار برداری ، ایمنی برای گروه نجات و حمل بیمار و اسکان موقت در زمان وقوع حوادث تجهیز شده است.

خسروانی افزود: همچنین این پایگاه به منابع آب ، سوخت و برق اضطراری مجهز است که از  2 مسیر عبوری اضطراری در بزرگراه کردستان و خیابان جهان آرا نیز برخوردار است.

دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه 6 تصریح کرد: مجموعه ورزشی شهدای کردستان که در جوار پایگاه مدیریت بحران قرار دارد ضمن استفاده رایگان گروه های داوطلب واکنش اضطراری محله  برای دپو تجیهزات امدادی و اسکان اضطراری در زمان وقوع بحران استفاده خواهد شد.

وی افزود: همچنین یک دستگاه شبیه ساز زلزله برای آموزش های عمومی مردم و  امکان استقرار واحدی از سازمان ها و نهادهای اضطراری از جمله اورژانس و هلال احمر در بخشی از این پایگاه پیش بینی شده که موجب کوتاه شدن زمان حضور گروه های امدادی در حوادث و نجات جان شهروندان خواهد شد.

 خسروانی گفت: جلسات اعضای ستاد مدیریت بحران با حضور سازمان های خدمات اضطراری و مدیریت شهری در این پایگاه برگزار می شود.