به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ؛ علی بدر شکوهی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی،  با بیان اینکه امام خمینی(ره) نگاه خاصی به مقوله جوان داشت و جوانی را یک فرصت بزرگ برای جامعه می دید، گفت: جوامعی که به جوانان اتکا کنند، خیلی موفق هستند.

وی عدم اتکا به جوانان را عنصر اصلی فروپاشی رژیم گذشته عنوان کرد و گفت: جامعه‌ای که روی جوانان سرمایه گذاری کرده و از ظرفیت آنان برای پیشبرد اهداف بهره ببرد، پویا و فعال خواهد بود.

بدرشکوهی، با بیان اینکه امام راحل جوانان را میراث جامعه دانسته و بر استفاده برحق از ظرفیت جوانان تاکید داشتند، اظهار کرد: امام (ره) پویایی را در ذهن جوانان ایجاد کرد؛ جوانی که زمانی منفعل و مستاصل بود، انقلاب و دفاع مقدس با اتکا به جوانان پیروز شد.

جوان را فرصت بدانیم

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مسئولیت اصلی ما امروز این است که نوع نگرش به جوانان را تغییر داده و جوان را یک فرصت بدانیم، اظهار کرد: گردش نخبگان آن چنان که باید در قدرت اتفاق نیفتاده و بسیار کند است، توسعه اگر دانش محور باشد، اولین اتکایش باید جوانان باشد.

وی افزود: البته در مواقع حساسی چون دفاع مقدس از ظرفیت جوانان استفاده شده و نتیجه خوبی هم گرفته شد و ادامه این روند در ابعاد مختلف زندگی اجتماعی امروزه ضروری است.

ضرورت فضاسازی برای آمدن جوانان به پای کار

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی، نادیده گرفتن جوان را موجب چالش جدی در جامعه دانست و به ایکنا گفت: باید در قبال انتظارات ذهنی و علمی جوانان پاسخگو باشیم، زیرا بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب هم تاکید بر روی جوانان و استفاده از توانمندی آنها است.

بدرشکوهی اظهار کرد: خوشبختانه امروز در شاخص توسعه استفاده از توانمندی زنان و جوانان روند رو به رشدی داشته و نگاه مثبتی به این امر وجود دارد.