به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ در پی وصول شکایات مشابه به پلیس فتا تهران بزرگ مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب افراد ، پرونده ای در این خصوص در این پلیس تشکیل و اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری متهم یا متهمین در دستور کار کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ قرار گرفت .

در بررسی شکایات و اظهارات شکات مشخص شد فردی تحت پوشش دست فروشی و

دوره گردی ( با استفاده از یک دستگاه وانت ) ، اقدام به گرفتن کارت های بانکی شهروندان کرده و در یک فرصت مناسب اقدام به کپی کردن کارت های بانکی و نهایتا برداشت غیرمجاز از حساب افراد نموده است .

کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات پلیسی و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین

سابقه دار در زمینه ی رتکاب جرایم موسوم به "اسکیمر" ، موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه ای در این زمینه به هویت مشخص ( 42 ساله ) با سوابق متعدد دستگیری در استان البرز و شهرهای مختلف کرج ، قم ، دماوند ، پردیس ، مارلیک ، اندیشه و ... شدند .

با شناسایی تصویر متهم از سوی شکات و مالباختگان ، کارآگاهان با بهره گیری از سوابق بدست آمده از متهم به محل سکونت وی در شمال کشور مراجعه و اطلاع پیدا کردند که وی از این محل متواری شده است .

در شرایطی که هیچگونه اطلاعات جدیدی در خصوص آخرین مخفیگاه متهم وجود نداشت ، کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات گسترده میدانی موفق به شناسایی آخرین مخفیگاه متهم در استان گلستان – شهرستان گرگان شده ؛ با اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش ، متهم در مورخه 21/01/1398 دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش موفق به کشف ادوات مجرمانه اعم از دستگاه کپی رایت ( اسکیمر ) ، کارت های کپی شده شکات و مالباختگان ، سیستم رایانه ، دستگاه های متعدد کارت خوان سیار ( PoZZ ) و دهها کارت خام شدند .

متهم در همان تحقیقات اولیه ، با توجه به کشفیات بدست آمده از مخفیگاهش و همچنین شناسایی دقیق از سوی دهها مالباخته صراحتا به برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی آنها اعتراف کرد و عنوان داشت که در زمان حضورش در شهر تهران ، با استفاده از مدارک شناسایی مجعول در مسافرخانه های مختلف شهر سکونت داشته و هر بار طی مدت حضورش در تهران ، در پوشش "دست فروشی" و "دوره گردی" در مناطق مختلف شهر تهران بویژه مناطق غرب تهران به این شیوه اقدام به کپی کردن کارت های عابربانک افراد نموده و نهایتا با استفاده از رمز کارت ارائه شده از سوی خود مالباختگان ، برداشت از حساب های آنها را انجام داده است .

در حال حاضر تاکنون با شناسایی بیش از 200 نفر از شکات ، با بررسی تراکنش های مالی حساب های بانکی متعلق به این تعداد از مالباختگان ارزش مالی پرونده به بیش از

 300 میلیون رسیده که این تعداد از شکات و ارزش مالی پرونده کماکان در حال افزایش است .