به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ طبق قوانین موجود، طرح‌های توسعه طی 5 سال لازم است که خاتمه بیابد و زمین‌های مردم را تعیین تکلیف کند این در حالی است که بسیاری از طرح ها بیش از چند دهه اجازه ساخت و ساز به مردم را نمی‌دهد و شهروندان ناچار زیر سقف های ناایمن زندگی می کنند. لغو برخی طرح های توسعه مانند طرح توسعه دانشگاه تهران در روزهای گذشته از سوی شورای عالی معماری و شهرسازی اعلام شد از این رو برخی زمین های اطراف حرم شاه عبدالعظیم در شهر ری نیز حدود 4 دهه در طرح توسعه حرم قرار داشته و همچنان تعیین تکلیف نمی شود.

حسن خلیل‌آبادی، رئیس شورای شهرستان ری، در این رابطه به خبرنگار گفت: به دنبال این هستیم که برخی زمین های شهرری نیز از طرح خارج شود امیدواریم شورای عالی شهرسازی این لطف را به مردم اطراف حرم که بیش از 40 سال منتظر اجرای طرح هستند و اجرا نشده داشته باشد.

وی با ارائه برخی پیشنهاداتی در این خصوص افزود: نیاز است تا محله های قدیمی شهر ری که اطراف حرم شاه عبدالعظیم است از طرح خارج شود. البته آن جا املاک زیادی تملک شده که فکر می کنم برای توسعه اطراف حرم کافی باشد و بقیه را با کاربری های گردشگری می توانند از طرح خارج کنند تا خود مالکین اقدام به ایجاد تاسیسات گردشگری و زیارتی کنند.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران تصریح کرد: برای خروج برخی زمین ها از طرح توسعه حرم شاه عبدالعظیم در حال پیگیری هستیم.  در جریان نیستم که شهرداری تهران موافق خروج از طرح است یا خیر اما شهرداری منطقه 20 موافق خروج از این طرح توسعه است.