به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا؛ مناف هاشمی در روزهای ابتدایی سال 98 از استانداری گلستان عزل می شود و در حال حاضر به عنوان مشاور شهردار در شهرداری تهران مشغول به کار است. اتفاقی که انتقادهایی در بر داشت اما دو عضو شورای شهر از این تصمیم شهردار تهران دفاع  و این انتخاب را مثبت ارزیابی کردند.

 

محمد علیخانی: مناف هاشمی یکی از مدیران شایسته کشور است 

عضو شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه جلسه صد و چهل و دوم شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص انتصاب مناف هاشمی گفت: من هم همانند اقای  شهردار از ایشان تعریف میکنم  از نظر من، مناف هاشمی یکی از مدیران شایسته کشور است 

وی افزود:  ایشان در جریان سیل به وقوع پیوسته در گلستان به هر دلیلی نتوانسته است توقعات را برآورده کند. اگر هم  زمان مرخصی او مناسب نبوده  و اشتباهی رخ داده دولت به نوبه ی خود  با او برخورد و او را از مقام خود عزل کرده اما  او همچنان کارمند رسمی شهرداری تهران است.

علیخانی تصریح کرد: نباید فردی با یک اشتباه از زندگی خود باز بماند. من با شهردار تهران موافقم و به نظرم کار اخلاقی و شایسته ای کردند

 

رسولی: استاندار سابق گلستان مانند سایرین از حق مرخصی استفاده کرده است

در ادامه سید حسن رسولی عضو شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه جلسه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص انتصاب مناف هاشمی کفت: عزل و نصب مدیران شهرداری با انتخاب شهردار تهران است.

وی افزود: در مورد مناف هاشمی هم، تا جایی که من بررسی کردم وی پیش از وقوع سیل در مدیریت خود دچار هیچ خطایی نشده بود و استانداران هم مانند سایر  کارکنان دولت یک ماه مرخصی سالانه دارند که ایشان هماز حق خود استفاده کرده است.

رسولی گفت: در خلال مدتی که ایشان در مرخصی بودند یک حادثه غیرمترقبه افتاد که معاون اول رئیس جمهور به این نتیجه رسیدند تا در راستای کمک به التیام آسیب دیدگان ایشان را عزل و کاری نمادین انجام دهد اما مناف هاشمی از مدیران خوب هستند و کارمند رسمی شهرداری هستند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: در اینگونه موارد نباید تحت تأثیر فضاهای عمومی یک موضع گیری اشتباه کنیم و اخلاق و حیثیت افراد و حقوق آنان را لطمه بزنیم. به نظر من مناف هاشمی که سطوح مدیریتی را طی کرده است می‌تواند اقدامات مدیریت خوبی را در شهرداری تهران انجام داد و به نظرم ایرادی بر این انتخاب وارد نیست.