به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ سعید ناجی در نشست با تشکلهای مردم نهاد، گفت: مسئله زنان سرپرست خانواده یکی از دغدغه های اساسی در جامعه است که هم افزایی تمام نهادهای مدنی، تشکلهای مردم نهاد و سازمانهای دولتی را می طلبد تا همگرایی مناسبی را برای بهبود شرایط اجتماعی واقتصادی این قشر از جامعه فراهم کند.

وی افزود:بخشی از زنان سرپرست خانواده افرادی توانمند هستند که نه تنها نیاز به حمایت ندارند بلکه میتوانند به عنوان کار آفرین اشتغال ایجاد کنند در کنار این قشر خود ساخته زنانی آسیب پذیر نیز وجود دارد که نیازمند حمایت وهدایت هستند تا بتوانند به استقلال مالی دست پیدا کنند.

معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی استانداری البرز با اشاره به اینکه اقدام اثر بخش باید هدفمند باشد تاکید کرد: سامان دهی سمن‌ها وتهیه بانک اطلاعاتی برای به اشتراک گذاشتن فعالیت‌های هر تشکل می تواند ساختاری منسجم برای کمک به این بخش از جامعه فراهم کرده و بهره‌وری را افزایش دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر سمن ها اقدامات شایسته ای انجام داده‌اند عنوان کرد: نکته اساسی که ما نباید از آن غافل شویم نحوه ارزیابی درست از اقدامات انجام شده است که بسته های حمایتی آیا به مهارت آموزی کمک کرده است و می توان افراد آموزش دیده را در جامعه رها کرد یا خیر؟ 

ناجی با اشاره به اینکه اقدامات ما باید به صورت زنجیره وار باشد افزود: نمیتوان یک باره تمام مسائل را از میان برداشت اما می توان موانع و گره های موجود بر سر راه را تک به تک برطرف کرد و در یک بازه زمانی به نتایج مناسبی رسید.

معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی استانداری البرز با تاکید بر تشکیل کارگروهی برای تسهیل مسائل زنان سرپرست خانواده از مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری البرز خواست که تمام تشکل‌های مردم نهاد منطقه‌ای را به عنوان پایلوت انتخاب کرده و با همکاری و تعامل تحولی را در آن منطقه ایجاد کنند.