به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ غلامرضا زارعی روز سه شنبه در اولین کارگاه آموزشی آشنایی با استارت آپ ها، ایجاد کسب و کارها و خلق درآمد در حوزه طبیعت و محیط زیست در مراغه افزود: گروه ها و سازمان های مردم نهاد با حضور فعال در بخش های استارت آپ می‌توانند زمینه مساعدی برای ایجاد کسب و کار فراهم کنند.

 

وی ادامه داد: ایجاد زمینه های کسب و کار در قالب فعالیت‌های استارت آپی زمینه ساز ایجاد درآمد پایدار برای گروه‌های زیست محیطی می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به برگزاری کارگاه آموزشی استارت آپ و کسب و کارهای زیست محیطی، این حرکت فرصتی مناسب برای آشنایی آحاد جامعه با رویکردها و اهداف فعالیت‌های نوین اقتصادی و اجتماعی است.

مدیر خانه استارت آپ مراغه نیز گفت: هدف از راه اندازی خانه استارت آپ این شهرستان که از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده، تسهیل و تسریع در راه اندازی کسب و کارهای نوین از جمله بخش محیط زیست است.

تقوی افزود: خانه استارت آپ مراغه دومین مرکز کشوری بوده که ایجاد شده و از این رو این شهرستان از ظرفیت بالایی در ایجاد کسب و کارهای نوین دارد.

وی ادامه داد: استفاده از پتانسیل استارت آپی در زمینه محیط زیست از جمله مدیریت پسماند رویکردهایی اساسی است که می‌تواند زمینه ساز رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی شود.

وی اضافه کرد: بهره گیری از شیوه‌های نوین استارت آپی در زمینه زنجیره بازیافت و تفکیک زباله می‌تواند در قالب طرح‌های زیست محیطی در این شهرستان اجرایی و عملی شود.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.