به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ وی در پاسخ به این سوال که آیا تسلا به توسعه یک خودروی آبی خاکی فکر می کند یا خیر، همراه با خنده گفته:

جالب است که این سوال را می پرسید... ما طرحی برای تولید یک اتومبیل زیر دریایی، مثل آنچه که در فیلم "جاسوسی که مرا دوست داشت" موجود بود، آماده کرده ایم.

اشاره آقای ماسک به لوتوس اسپریت 1976 است که در یکی از سری فیلم های جیمز باند حضور پیدا کرده بود. این خودرو در فلیم توانایی حرکت در آب و خشکی را به صورت همزمان داشت. نکته جالب توجه اینکه این نسخه خاص از لوتوس اسپریت تحت مالکیت ایلان ماسک بوده و او آن را در سال 2013 از یک حراجی که در لندن برگزار شده، به مبلغ 997 هزار دلار خریداری کرده است.

Elon Musk says Tesla has a design ready for a James Bond-style submarine car (1)

در آن موقع مدیرعامل تسلا گفته بود:

وقتی یک کودک خردسال در آفریقای جنوبی بودم، برایم شگفت انگیز بود که جیمز باند در فیلم "جاسوسی که مرا دوست داشت" لوتوس اسپریت خود را با فشردن دکمه ای به زیردریایی تبدیل می کرد.

کارآفرین 47 ساله و برجسته دنیای تکنولوژی افزوده زمانی که وی متوجه شده بود که این خودرو در واقعیت توانایی تغییر شکل ندارد، ناراحت شده است. آقای ماسک اکنون تصمیم گرفته با استفاده از پیشرانه برقی تسلا به این ایده جامه عمل بپوشاند.

ایلان ماسک تولید نسخه ای که واقعا دوزیست باشد را ممکن دانسته، هر چند پذیرفته این کار با دشواری هایی همراه خواهد بود. او تولید مدلی را که صرفا جنبه ای نمایشی داشته باشد، محتمل پیش بینی کرده است.

به اعتقاد آقای ماسک تقاضا برای چنین وسیله نقلیه ای زیاد نبوده و بازارش کوچک تر از آن است که تولید انبوه صرفه اقتصادی داشته باشد.