به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی برنا،مسعود زین العابدین معاون فرهنگی، تربیتی برادران در آستانه شروع اوقات فراغت دانش آموزان از دوره آموزشی فنی حرفه ای ویژه دانش آموزان سراسر کشور خبر داد و گفت: طبق سنوات گذشته با شروع اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان و پاییز با همکاری سازمان فنی و حرفه ای و جهاد دانشگاهی دوره های آموزشی مقدماتی و تکمیلی برای دانش آموزان برگزار می شود.

زین العابدین خاطرنشان کرد: این طرح با شعار "هر انجمن اسلامی یک مهارت" و با هدف مهارت آموزی دانش آموزان در زندگی فردی و ایجاد انگیزه و علاقه دانش آموزان به رشته های فنی و حرفه ای اجرا می شود.

وی گفت:آموزش های فنی و حرفه ای یکی از مهمترین ارکان رونق تولید و اقتصاد مقاومتی است و یکی از اهداف مهم این طرح این است که دانش آموزان ایران اسلامی با روحیه تولیدگرایی و مهارت افزایی آشنا شوند و برای ساختن آینده ای روشن برای کشور، خود را آماده کنند در این راستا اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در پی امضای تفاهم نامه سازمان فنی و حرفه ای در قالب همکاری های مشترک، در تلاش است تا گام های مفید و موثری برای دانش آموزان برداشته شود.

معاون فرهنگی،تربیتی برادران گفت: امسال نیز طرح مهارت آموزی اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان در دو بخش، ویژه پسران و دختران انجمن های اسلامی برنامه ریزی شده است و مهارت آموزی پسران با عنوان "آچار به دست " و دختران با عنوان "مهارت کدبانو" پیش بینی شده است.

وی در توضیح طرح "آچار به دست" ویژه پسران انجمن اسلامی گفت: این مهارت آموزی در سه بخش ارائه می شود که عبارتند از: طرح شهید کلانتری که به استفاده عمومی دانش آموزان از آموزش های سازمان فنی و حرفی ای می پردازد و طرح شهید باکری ،گلچینی آموزش های کاربردی تر و طرح شهید شاطری تلفیقی از چند مهارت کاربردی مورد نیاز در زندگی پسران خواهد بود.

زین العابدین خاطرنشان کرد: بخش دختران نیز باتوجه به نیازهای اختصاصی دختران متناسب با نقش و رسالت ایشان در خانواده، در دو بخش "مهارت های پیشنهادی" و "شایستگی های پیشنهادی"با سه اولویت " مهارت های کدبانو"، "مهارت های دخترانه"  و "مهارت های انتخابی" ارائه می شود.

معاون فرهنگی، تربیتی برادران گفت:دانش آموزانی که در این طرح شرکت می کنند مجموعه ای از مهارت های مورد نیاز را کسب می کنند و برای مدیریت های زندگی آماده می شوند درضمن با هماهنگی های صورت گرفته با سازمان فنی و حرفه ای کشور و جهاد دانشگاهی پس از گذراندن این دوره های آموزشی، گواهینامه هایی بر اساس شایستگی دانش آموزان به آن ها اعطا خواهد شد.

لازم به ذکر دوره های آموزشی برای دانش آموزان عضو انجمن های اسلامی با تخفیف 30 درصد ارائه می شود و علاقه مندان می توانند با مراجعه به آدرسwww.taraining.irantvto.ir به فایل تمام رشته های فنی و حرفه دسترسی پیدا کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: