به گزارش گروه اجتماعی برنا،  سردار سید کمال هادیانفر در رزمایش بزرگ گشت های نامحسوس پلیس راهور یکی از اهداف جدی پلیس راهور را برقراری انضباط ترافیکی و کاهش تصادفات عنوان و اظهار داشت: برخورد با سرعت و سبقت غیرمجاز و حرکت‌های خطرناک و برخورد با رانندگانی که با تلفن همراه صحبت کرده و توجه کافی به جلو ندارند از جمله ماموریت اصلی گشت‌های نامحسوس پلیس است.

وی گفت: گشت‌های نامحسوس بیشتر در حریم 30 کیلومتری شهرها که 62 درصد تصادفات در آن به وقوع می‌پیوندد مستقر خواهند شد.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان این که یکی از جدی‌ترین برنامه‌ها و اهدافی که پلیس راهور ناجا در دستور کار دارد توسعه انضباط ترافیکی است افزود: در شرایط کنونی که 44 میلیون راننده،‌33 میلیون وسیله نقلیه و 217 هزار کیلومتر جاده در کشور وجود دارد که بیش از 45 هزار کیلومتر آن جاده اصلی است، توسعه انضباط اجتماعی به عنوان ابلاغ و تدبیری روشن از سوی فرمانده ناجا به پلیس راهور است و کاهش تصادفات و جانباختگان در برنامه‌های اصلی پلیس راهور قرار دارد.

وی استفاده از توان بازرسان و گشت‌های نامحسوس را از جدی‌ترین مسائل عنوان کرد که در دستورکار قرار دارد که برای 10 استان هدف که 56 درصد تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند به مرحله اجرا درخواهد آمد.

رییس پلیس راهور ناجا گفت: با استفاده از ظرفیت هواناجا در حوزه بالگرد، پهباد و جایروپلن درصددیم تا گزارش لحظه به لحظه وضعیت ترافیکی جاده‌ها و برخی شهرها را در مرکز کنترل  ترافیک راهور ناجا داشته باشیم.

وی با بیان این که گشت‌های محسوس و آشکار پلیس راهور در کنار گشت های نامحسوس فعال بوده و وجود گشت نامحسوس رافع مسئولیت آنها نیست تاکید کرد: تردد برخی رانندگان حرفه‌ای در جاده‌ها شرطی شده چرا که با دیدن دوربین و گشت پلیس  از سرعت خود کاسته و بعد از عبور از دوربین و گشت پلیس به حرکات خطرناک خود ادامه می‌دهند و گشت‌های  نامحسوس برای این است که روند رفتار اشتباه این افراد را تغییر دهند.

رییس پلیس راهور ناجا علت اصلی 82 درصد تصادفات را سرعت و سبقت غیرمجاز،‌عدم توجه به جلو و خستگی و خواب‌آلودگی دانست و گفت: اگر 1585 نقطه حادثه‌خیز که 56 درصد کشته‌ها را به خود اختصاص می‌دهند اصلاح شوند کاهش تصادفات و جانباختگان را شاهد خواهیم بود.

وی حوزه استقرار گشت‌های نامحسوس را محورهای پرتصادف عنوان و تاکید کرد: در شهرها نیز این گشت‌های نامحسوس در بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها و در محورهای خلوت مستقر خواهد بود.

به گفته سردار هادیانفر پلیس در تلاش است تا سرعت را در محورهای پرتصادف کشور 10 کیلومتر بر ساعت کاهش دهد چرا که این امر می تواند در کاهش حوادث تقش موثری داشته باشد.

وی با تاکید به این که کاهش کشته صرفا وظیفه پلیس نیست و 33 دستگاه در این زمینه دخیلند افزود: وزارت راه، شهرسازی، وزارت بهداشت، بیمه مرکزی، صدا و سیما و ... در این زمینه نقش دارند.

رییس پلیس راهور ناجا با اعلام این که 6 درصد جانباختگان جاده‌ای در حین انتقال و 43 درصد در مراکز درمانی کشته می شوند تاکید کرد: 49 درصد کشته‌ها در فرآیند سیستم امداد و نجات و درمانی است که در این زمینه وزارت بهداشت باید به طور جدی ورود داشته باشد.

وی به سهم خودروسازان اشاره کرد و گفت: خودروسازان