به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ رن ژنگفی اظهار داشت که سیستم عامل هونگ منگ تا ۶۰ درصد سریع تر از اندروید عمل می کند و روی طیف وسیعی از دستگاه های هوشمند قابل استفاده خواهد بود که از ماشین ها گرفته تا موبایل را شامل می گردد.

هونگ منگ تا ۶۰ درصد از اندروید سریع تر است

ژنگفی طی مصاحبه اخیرش با نشریه فرانسوی لو پوینت خاطر نشان کرد که تاخیر پاسخدهی سیستم عامل هواوی تنها ۵ هزارم ثانیه است و این یعنی سرعت آن حتی از macOS اپل نیز بیشتر است.

اما سرعت بالا به هیچ وجه نمی تواند فقدان اپلیکیشن را سیستم عامل هواوی جبران کند کما اینکه مدیرعامل این کمپانی هم تایید کرد سیستم عامل هونگ منگ هم اکنون نمونه مشابه با پلی استور گوگل را کم دارد.

سیستم عامل اختصاصی هواوی

این یعنی کاربران هونگ منگ به اپ هایی که سال هاست با تجربه استفاده از اندروید یکپارچه شده اند از جمله گوگل مپس، کروم و جیمیل دسترسی نخواهند داشت.

هواوی بعد از آن مشغول توسعه سیستم عامل اختصاصی اش شد که تنش ها میان چین و آمریکا بالا گرفت و در نتیجه این غول تکنولوژی چینی که عنوان دومین شرکت سازنده موبایل در دنیا را در اختیار داشت سر از فهرست سیاه آمریکا در آورد.

البته مالکان فعلی گوشی های هواوی همچنان امکان دانلود اپ و به روز رسانی نرم افزاری گوشی های خود را دارند با این حال پیش بینی شده که بعد از منقضی شدن لایسنس اندروید روی این گوشی ها شرایط به شکل دیگری تغییر کند.

چندی پیش یکی از سخنگویان هواوی در مصاحبه با نشریه ایندیپندنت اعلام کرد که این شرکت همچنان آپدیت های امنیتی و خدمات پس از فروش خود را برای کلیه گوشی های هواوی و آنر موجود در بازار ارائه می دهد.

سیستم عامل اختصاصی هواوی

دو ماه پیش که این محدودیت های تازه علیه هواوی اعلام شد آقای ژنگفی اعلام داشت شرکت متبوعش پیش بینی چنین روزی را کرده و سیستم عامل اختصاصی خود را توسعه داده است. طبق اعلام نشریه دولتی گلوبال تایمز در چین دیگر شرکت های بزرگ فناوری در این کشور شامل اوپو و ویوو نیز سیستم عامل جدید هواوی را تست کرده اند.

ژنگفی هیچ اشاره ای به تاریخ انتشار سیستم عامل جدید هواوی نکرده اما روشن است که با ادامه یافتن اختلافات میان چین و آمریکا و پابرجا ماندن مشکلات کنونی عرضه این سیستم عامل تسریع می شود.