به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ سرهنگ جلیل موقوفه‌ای جانشین پلیس پیشگیری پایتخت با اعلام خبر نشت گاز در یک واحد ۵۶ واحدی در ولنجک درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: صبح امروز عوامل اورژانس در تماس با پلیس ۱۱۰ اعلام کردند دو نفر به دلیل نشت گاز در منزل مسکونی خود در ولنجک مسموم شده‌اند.

اخبار اجتماعی- جانشین پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: ظاهراً یکی از این افراد مسموم در تماس با اورژانس ماجرا را اعلام کرده و پس از تماس از هوش رفته بود.

وی تصریح کرد: پلیس ۱۱۰ نیز به سرعت در محل حاضر شد، بررسی‌های اولیه نشان داد ساختمان مذکور دارای ۵۶ واحد مسکونی است و مأموران با توجه به استنشاق گاز در تمام راهروها، برای تخلیه تمام سکنه از داخل واحدها اقدام کردند.

موقوفه‌ای خاطرنشان کرد: ساکنان ۵ واحد از ۵۶ واحد در منزل خود را باز نکردند لذا مأموران با توجه به حساسیت موضوع اقدام به تخریب در این پنج واحد کردند.

جانشین پلیس پیشگیری پایتخت افزود: در مجموع ۸ نفر در این پنج واحد که بدحال بودند اما علائم حیاتی داشتند که به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی با اشاره به مسمومیت ۱۰ نفر در این حادثه، گفت: مصدومان شامل ۲ آقا ۶۰ ساله، یک آقا ۴۰ ساله، چهار خانم ۳۰ تا ۴۰ ساله، و سه کودک هشت تا ۹ ساله هستند که به مراکز درمانی انتقال یافتند.

به گفته موقوفه‌ای، تمام واحدهای این ساختمان از سکنه تخلیه شدند و عوامل آتشنشانی در حال بررسی علت نشت گاز هستند.