به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ ساعت 17:14 روز گذشته در تماس کارگران یک ساختمان درحال ساخت با سامانه 125 و اطلاع‌رسانی حادثه سقوط کابین آسنسور بر روی سرویس‌کار، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران بی‌درنگ آتش‌نشانان ایستگاه سه و گروه امدات و نجات 9 را به خیابان ری، کوچه دردار اعزام کرد.

علی عباس‌زاده؛ افسر آماده منطقه پنج عملیات آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه گفت: در یک ساختمان در حال ساخت سه طبقه با سه طبقه منفی، کارگر جوان 26 ساله (نصاب و سرویس‌کار آسانسور) به دلیل سقوط ناگهانی کابین آسانسور بر روی سر وی و ماندن در زیر کابین، دچار آسیب‌دیدگی بسیار شدید شد.

وی افزود: آتش‌نشانان بلافاصله پس از ایمن‌سازی محل حادثه، با استفاده از تجهیزات مخصوص در حضور عوامل اورژانس و انتظامی، با رعایت کامل اصول ایمنی، این کارگر سرویس‌کار را از داخل چاهک آسانسور خارج کرده و پس از انجام اقدامات اولیه احیای قلبی ریوی مصدوم، وی را برای انتقال به بیمارستان، تحویل عوامل اورژانس دادند.

به گفته عباس‌زاده، علت سقوط ناگهانی کابین آسانسور و چگونگی مصدومیت این کارگر جوان در این حادثه توسط کارشناسان آتش‌نشانی منطقه پنج عملیات این سازمان در دست بررسی است.

آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی کامل محل حادثه، تذکرات ایمنی لازم را به مالک ساختمان و کارگران گوشزد کردند.