به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ وی خاطر نشان ساخت: هرگونه سوء استفاده از نام انجمن سواد رسانه ای ایران مشمول پیگرد قانونی خواهد شد و انجمن در این زمینه تفاوتی را میان دستگاه های دولتی و بخش خصوصی قائل نیست.

معصومه نصیری _ قائم مقام انجمن سواد رسانه ای ایران اعلام کرد: سوء استفاده برخی اشخاص که حتی عضو انجمن سواد رسانه ای ایران هم نیستند از برند انجمن بر خلاف اخلاق رسانه ای و نقض قانون بوده و این سوء استفاده در روزهای اخیر به اوج رسیده است.

وی با بیان اینکه این اقدام نشان از جایگاه انجمن سواد رسانه ای ایران در این حوزه دارد، گفت: در آستانه ورود انجمن به سال سوم فعالیت خود و راه اندازی دفاتر استانی، اینکه ناظران و نهادهای مسئول بر خلاف نظر وزیر کشور، اقدام به صدور مجوزهایی میکنند که زمینه ساز اقدامات غیر قانونی عده ای شود نکته قابل تأملی است که لازم است توسط دستگاه های نظارتی تعقیب شود.

قائم مقام انجمن سواد رسانه ای ایران از برنامه های آتی این انجمن در راستای بسط و گسترش سواد رسانه ای خبر داد و از مخاطبان خواست اخبار مربوط به این انجمن را از مبادی این تشکل از طریق سایت mliteracy.ir یا شبکه های اجتماعیMLitetacy@ پیگیری کنند.

وی تاکید کرد: رعایت حقوق مادی و معنوی از نشانه های التزام به اخلاق رسانه ای به عنوان یکی از مولفه های ضروری است و اگر سایر مجموعه هایی که داعیه اقدام در عرصه سواد رسانه ای را دارند، به این حق اولیه پایبند نباشند به نظر میرسد صلاحیت های لازم جهت کنشگری در این عرصه را نداشته باشند.

وی گفت: با اتکا به مخاطبان هوشمند به نظر میرسد اقدامات غیر حرفه ای در این عرصه مورد قبول واقع نخواهند شد.

نصیری خاطر نشان ساخت: هیئت مدیره انجمن سواد رسانه ای ایران وظیفه اعلام عمومی سوء استفاده از برند انجمن را بر عهده قائم مقام انجمن گذاشته است و از رسانه های جمعی انتظار میرود در این زمینه روشنگری نمایند تا از اعتماد مخاطبان به انجمن سواد رسانه ای ایران سوء استفاده نشود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: