به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ جواد بقایی، دبیر اجرایی چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا در آستانه برگزاری اختتامیه این جشنواره اظهار داشت: این  مراسم با حضور دانش‌آموزان برگزیده و خانواده‌های آنها سوم مرداد در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: هدف اصلی برگزاری جشنواره دانش آموزی ابن سینا تشویق و انگیزه بخشی بیشتر دانش آموزان نسبت به فعالیت های پژوهشی و علمی و تقویت فرهنگ پژوهش در میان دانش آموزی است.

دبیر اجرایی چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا ادامه داد: این جشنواره تنها جشنواره آموزش محور در حوزه دانش‌آموزی به شمار می‌رود که در برخی محورها قبل از حضور در رویداد و رقابت، آموزش‌ها از طریق سامانه مجازی این جشنواره ارائه شده است.

بقایی با اشاره به اینکه چهارمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا دوازدهم و سیزدهم اردیبهشت ماه امسال در پردیس شمالی دانشگاه تهران برگزار شده است، گفت: دانش آموزان در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم از تمام نقاط کشور در این جشنواره شرکت کرده و در محورهای سمینار علمی، ماراتن برنامه نویسی، ماراتن محتوای دیجیتال، المپیاد، فیلم کوتاه، استارتاپ‌های دانش آموزی و .... به رقابت پرداختند.

وی خاطر نشان کرد: در جشن اختتامیه، برنامه‌های متنوعی از جمله تقدیر از سیصد نفر از برگزیدگان در دوره چهارم جشنواره ملی ابن سینا انجام می‌گیرد و رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا را که بیست و هشتم و بیست و نهم فروردین سال ۹۹ برگزار می‌شود خواهیم داشت.

بقایی گفت: همچنین تقدیر از دانش آموزان شرکت کننده در مسابقات بین المللی و مدال‌آوران آنها که از طریق جشنواره ملی ابن سینا به موفقیت دست یافته اند انجام می‌گیرد و دانش آموزانی که امسال به عنوان سفیران ابن سینا بخش قابل توجهی از برنامه را مدیریت و اجرا کردن نیز تقدیر خواهند شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: