به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ کافی است پای درد دل تاکسیرانان بنشینید. بسیاری از آنان عنوان می‌کنند سازمان تاکسیرانی خواسته تا خودروهای از رده خارج خود را در ازای دریافت 6 میلیون تومان واگذار  و با پرداخت 80 میلیون تومان آنان را نو کنند! در صورت درست بودن ادعای تاکسیرانان، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی از جیب آنان پرداخت می‌شود و متولیان امر خودشان را در قبال کاهش آلودگی و نوسازی سیستم حمل و نقل مسئول نمی‌دانند. در این رابطه به سراغ  رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران رفتیم؛

محمد علیخانی در رابطه با نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به خصوص تاکسی‌های فرسوده به برنا گفت: در حال حاضر نوسازی مشکل دارد. ایران خودرو باید ماشین بدهد اما به دلیل پیش فروش‌های انجام شده و افزایش قیمت ارز، ماشین داده نمی‌شود.

وی افزود: از سال 97 تاکنون تنها هزار خودرو نوسازی شده در صورتی که 27 هزار خودرو فرسوده در تاکسیرانی داریم و تا پایان 98 به 35 هزار خودرو می‌رسد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اظهار کرد: باید به تاکسی‌ها تسهیلات و خودرو داده شود و تفاوت و تبدیل خودروهای از رده خارج را دولت  پرداخت کند این در صورتی است که هیچ یک از این اتفاقات نمی‌افتد.

علیخانی تصریح کرد: دولت به تعهداتش عمل نمی‌کند. ایران خودرو هم با تغییر قیمت‌ها خیلی جدی وارد نمی‌شود. آن‌ها بنگاه اقتصادی بوده و به فکر منافع سازمانی شرکت‌شان هستند. سیاست‌های دولت و شهر تهران برای‌شان مهم نیست بنابراین با این روند بعید می‌دانم اتفاق خیلی خاصی رخ بدهد.

وی تاکید کرد: غیر از بخش خصوصی در بخش‌های دیگر تغییری رخ نخواهد داد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل اظهار کرد: بیشترین بی‌توجهی را دولت انجام می‌دهد. بالاخره دولت مصوباتی دارد که باید اجرا کند. دست شورا نیست.

علیخانی در رابطه با وظایف شهرداری در بهبود شرایط عنوان کرد: شهردار تهران باید در هیات دولت این موارد را  پیگیری کند. شهردار تهران برای چه دولت می‌رود؟ در جلسات هیات دولت برای چه شرکت می‌کند؟ مطالبات را باید دنبال کند.

وی تاکید کرد: البته نمی‌گویم کاری انجام نگرفته است. بالاخره عدم شماره‌گذاری موتورهای کاربراتوری از پیگیری‌های شهردار تهران بود اما کارهای دیگر را هم باید از دولت پیگیری کند و در جلسات هیات دولت بحث شود و درخواست کند تا تکالیف و وظایف دولت انجام شود.

خبرنگار: سیمین برادران

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: