به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ معصومه ابتکار در قزوین  اظهار کرد: حجاب را باید از دو منظر در جامعه مورد توجه قرار داد؛ نخست اینکه از مقررات اجتماعی بانوان بوده و الزامی است و از زاویه دیگر دید اجتماعی و فرهنگی است که اهمیت بسیاری دارد و باید کار فرهنگی در زمینه ترویج حجاب انجام شود.

وی افزود: لازم است با نسل جوان پیرامون حجاب گفت‌وگو کرد و نظرات آنان را شنید و ارتباط موثر داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: در زمینه مقابله با بدحجابی برخورد قهری نتیجه نداده و نمی‌دهد و شیوه و روش فرهنگی بهتر جواب می‌دهد.

ابتکار اضافه کرد: نه تنها روش‌های ایجابی در زمینه ترویج فرهنگ حجاب در جامعه موثر است بلکه باید تلاش شود حضور بانوان را در فضاهای اختصاصی بانوان، پارک‌های بانوان و اماکن دیگر فراهم آورد تا بتوانند با خیال راحت به فعالیت‌های مختلف بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: ازسوی وزارت فرهنگ  و ارشاد اسلامی در زمینه ترویج فرهنگ حجاب کارهای بیشتری صورت می‌گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در زمینه ترویج لباس‌های مناسب و ایرانی و منطبق با سنت ایرانی باید گام برداشته شود از سویی دیگر، لباس‌ها باید مورد پسند و علاقه دختران جوان بوده و جذاب هم باشد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: حجاب را نباید محدود به بانوان کنیم بلکه آقایان هم باید حجاب را رعایت کنند؛ رعایت شئون جامعه بر همه لازم است تا در فضای سالم با حفظ حرمت و عزت نفس زندگی کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: