به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ حشمت‎اله قربانی گفت: تا پایان روز جمعه ۴ مرداد، ۶۰۳۰۳ نفر از زائران خانه خدا، در قالب ۲۴۵ پرواز از فرودگاه‎های کشور به فرودگاه‎های مدینه و جده اعزام شده‎اند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۵۸پرواز به مدینه و ۸۷ پرواز به جده اعزام شده‎اند، گفت: اکنون عملیات حج در ۱۲ فرودگاه اهواز، بوشهر، زنجان، یزد، ساری، گرگان، بیرجند، زاهدان، بندرعباس، کرمانشاه، رشت و کرمان به اتمام رسیده است و فرودگاه‎های اصفهان(مرحله دوم مدینه بعد)، مشهد، تبریز، شیراز، همدان و امام خمینی (ره) در حال انجام عملیات هستند و فرودگاه ارومیه به عنوان آخرین فرودگاه در روزهای بعد به جمع آنها خواهد پیوست.

قربانی در مورد پروازهای امروز، ۵ مرداد، به عنوان بیستمین روز از عملیات حج گفت: امروز در مجموع ۱۴ پرواز در شش فرودگاه مذکور انجام می‎شود که طی آنها حدود ۳۵۰۰ زائر اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه ۷۵ درصد از پروازهای انجام شده در عملیات حج در فرودگاه‎های تحت پوشش شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و ۲۵ درصد نیز توسط فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شده است، گفت: در این بین ۳۷.۵ درصد پروازها به موقع و یا با کمترین تاخیر، ۲۷ درصد آنها با تعجیل، ۱۸ درصد با تاخیر کمتر از ۳۰ دقیقه و ۱۷.۵ درصد آنها با تاخیر بیش از ۳۰ دقیقه انجام شده‎اند.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در پایان با تاکید بر اینکه فرودگاه‎ها از نظر زمانبندی، آمادگی کامل برای انجام با تعجیل پروازها را دارند، گفت: البته این موضوع بستگی به آمادگی شرکت هواپیمایی هما و همچنین فرودگاه‎های مقصد نیز دارد.

گفتنی است، عملیات اعزام زائران خانه خدا از ۲۷ تیر آغاز شده و تا ۱۴ مرداد ادامه خواهد یافت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: