به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ دومین روز از جلسه هم اندیشی دبیران پژوهش ادارات کل ورزش و جوانان استان های منطقه سه کشور با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ظهر امروز سه شنبه هفتم مردادماه در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

احمدی در این جلسه با اشاره به مفید بودن جلسات هم اندیشی پژوهشی به صورت کشوری و منطقه ای آن را موجب هم فکری بیشتر ادارات ورزش و جوانان سراسر کشور خواند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه سخنانش افزود، در زمینه ازدواج و مشکلات و موانع آن طرح های پژوهشی مختلف و متنوعی تهیه شده است که همه آنها در جایگاه خود با اهمیت هستند اما باید بتوانیم پرکاربردترین آن را برای بیشترین بهره برداری انتخاب کنیم.

او همچنین تصریح کرد، باید برای رفع موانع ازدواج جوانان در حمایت های خود نوآوری کنیم چون عمده حمایت ها اکنون فقط بر وام ازدواج متمرکز شده است و باید بتوانیم حمایت های خود را گسترده تر کنیم.

این مقام مسئول همچنین بیان کرد، موانع بسیاری پیشروی شروع ازدواج آسان مطرح می شود، اما آنچه می توان در این بحث به عنوان اصلی ترین مانع مطرح کنیم ناتوانی یا کم توانی اقتصادی است.

احمدی مسائل فرهنگی، آموزشی، زیاده خواهی و تجمل گرایی را از دیگر عوامل به تاخیر افتادن ازدواج بیان کرد و گفت، در این زمینه باید بیشتر فعالیت کنیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان به آمار بالای طرح ها و پژوهش های ارائه شده در حوزه موانع پیشروی ازدواج اشاره کرد و اذعان داشت، اگر بتوانیم طرح های پژوهشی متنوعی را که در این موضوع ارائه شده در یک قالب کلی تر و جامع تر به یک فراطرح تبدیل کنیم می تواند اثر بیشتری داشته باشد.

وی با بیان این مسئله که صرف پرداخت یک رقم به عنوان وام ازدواج نمیتواند راه گشابوده و تمامی مشکلات را حل کند اظهار کرد، باید دبیران پژوهش با ارائه طرح های پژوهشی توانمند، پیشنهادهای کارآمدتری به مدیران ارائه دهند.

عبدالحمیداحمدی در پایان افزود، وزارت ورزش و جوانان در چند سال اخیر تلاش کرده است تا بتواند سقف وام ازدواج را بالا برده و درصد بازپرداخت آن را نیز به حداقل برساند و سرعت پرداخت را تندتر کند و این روند تا حدود زیادی هم اجرایی شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: