به گزارش گروه اجتماعی برنا، حجت الاسلام راشد یزدی در این مراسم با بیان گوشه ای از فضائل و ویژگی های شخصیت حضرت امام جواد (ع)، گفت: آن بزرگوار بدست همسرش ام فضل که دختر مامون بود در جوانی مسموم شد و فقط ۲۵ سال زندگی کرد.

وی افزود: امام نهم مانند حضرت فاطمه زهرا(س) عمرشان کوتاه بود و مانند برخی ائمه مسموم شد و مانند امام حسین (ع) نیز تشنه به شهادت رسید که بیانگر مظلومیت آن بزرگوار است.  

سخنران بعثه مقام معظم رهبری  در ادامه به آیات ولایت در سوره توبه اشاره کرد و ایمان  وتقوی را دو شرط لازم و پیروی از صادقان را شرط کافی برای مسلمان بودن دانست.

این استاد اخلاق با اشاره به اینکه قرآن سبک و ادبیات خاص خود را دارد، افزود: در آیات قرآن تناسب خاص معنا با عبارات پایانی دیده می شود.

وی خطاب به زائران گفت: شما بعنوان شیعه جواد الائمه سرمایه کلانی در اختیار دارید و پس از حج که به ایران باز می گردید شیطان همه نیروی خود را علیه شما بسیج خواهد کرد لذا محکم بایستید و از خطا بپرهیزید.  

وی با تاکید براینکه حق الله و حق الناس باید جبران شود، افزود: امام جواد(ع) فرمودند که اگر می خواهید توبه شما قبول شود دیگر گناه نکنید و استغفار نمایید.

زائران ایرانی دعای کمیل را در مکه مکرمه زمزمه کردند

درشب ابراز بندگی مومنان به درگاه پروردگار کریم مراسم روح بخش دعای کمیل با حضور سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت در هتل «هالیدی ان» محل اسکان ۲۹ کاروان حجاج کشورمان در مکه مکرمه برگزار شد.  

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی درابتدای مراسم دعای کمیل درجمع پرشور زائران  ایرانی درباره شخصیت امام نهم حضرت جواد(ع) سخن گفت و راهکارهای کسب توفیقات الهی را بیان کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت با برشمردن راههای رسیدن به کمال گفت: هرچه انسان به برنامه های دینی و بندگان خدا توجه و عنایت بیشتری داشته باشد توفیقات الهی را بیشتر کسب می کند.

گفتنی است علاوه برمراسم اصلی  که با حضور سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت درهتل «هالیدی ان»  در مکه مکرمه برگزار شد؛ درآیین های مشابه دیگری درچهارهتل «ویولت، میلینیوم، صقریه و مزن المتالقه»  دعای کمیل به صورت متمرکز با حضور پرشور حجاج کشورمان قرائت شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: