به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ به منظور حمایت از رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی شهری کشور طرح اعطای کارت اعتباری خرید کالا توسط اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در قالب تفاهم نامه سه جانبه با همکاری فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش و بانک قرض الحسنه مهر ایران به مرحله اجرا درآمد.

در گام نخست این طرح با اختصاص اعتباری ۱۰ هزار میلیارد ریال، امکان ارائه کارت اعتباری خرید برای ۴۰۰ هزار نفر از رانندگان تاکسی و سایر فعالان حوزه حمل و نقل عمومی شهری فراهم شده است. با اجرای این طرح به هر یک از رانندگان متقاضی در هر سال اعتباری معادل ۲۴ میلیون ریال درسه نوبت یعنی هر چهار ماه یکبار با تسهیلات قرض الحسنه برای خرید از فروشگاه های زنجیره ای کوروش اختصاص خواهد یافت.

هر یک از متقاضیان پس از انجام فرآیند ثبت نام و تشکیل پرونده در بانک در مرحله نخست هشت میلیون ریال اعتبار در قالب کارت خرید تخصیص داده می‌شود. افراد پس از دریافت اعتبار نسبت به خرید از فروش از این فروشگاه ها اقدام خواهند کرد و اعتبار تخصیصی را طی چهار قسط ماهیانه ۲ میلیون ریال باز پرداخت می کنند و پس از اتمام آخرین قسط دوباره هشت میلیون ریال به روش اعلامی تا سه مرحله در سال در کارت رانندگان شارژ خواهد شد.

متقاضیان برای استفاده از این طرح توانند سامانه جامع اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور تا ۱۵ شهریور ماه امسال به منظور تکمیل فرآیند ثبت نام و ارائه درخواست صدور کارت خرید اقدام کنند.

این تفاهم نامه امروز چهارشنبه با حضور معاون عمرانی وزیر کشور ورییس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور و مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران و قائم‌مقام فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش به امضا رسید.

مبلغ کارت اعتباری معیشتی قابل افزایش است

مدیرعامل بانک مهر ایران نیز در آیین امضای تفاهم نامه طرح ارائه کارت اعتباری معیشتی به رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی شهری کشور گفت: در صورت تمایل و استقبال رانندگان بخش حمل و نقل عمومی کشور می توان  مبلغ کارت اعتباری معیشتی و همچنین مدت زمان آن را افزایش داد.

مرتضی اکبری افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای حمایت از کالای تولید داخلی و نیز حمایت از مردم تسهیلات خود را گسترش داد  در این حوزه نیز سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای با اتحادیه تاکسیرانی منعقد کرد.

 وی ادامه داد: در تفاهم نامه با اتحادیه تاکسیرانی شهری کارمزد تسهیلات برای صدور بیمه نامه با کارمزد  صفر درصد بود که این اقدام در نظام بانکی اقدامی جدید بود که برای نخستین بار اتفاق افتاد.

اکبری ادامه داد:  به پیشنهاد اتحادیه تاکسیرانی شهری کشوری در راستای معیشت تاکسی رانندگان تاکسی و حمل و نقل عمومی تفاهم‌نامه‌ای در جهت ارائه کارت اعتباری معیشتی به این قشر از جامعه انجام شد امیدواریم اعطای خدمات به هموطنان را در قالب کارت های اعتباری بیشتر پوشش دهیم.

قائم مقام مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش نیز در این آیین گفت: این مجموعه فروشگاه با یک ۱۵۵۸ شعبه دارای بیشترین دسترسی برای هموطنان و بالاترین سطح تخفیف در بین فروشگاه های زنجیره ای را دارا است.

حسین صبوری افزود: مجموعه فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش دارای شبکه توزیع و همچنین کنترل کیفیت خوبی است و محصولات خوبی را به مشتریان ارائه می دهد.

وی اضافه کرد: اما چالش پیش روی این است که باید  تسهیلات خوبی در قالب کارت های اعتباری و دیگر تسهیلات برای هموطنان مهیا شود تا شاهد مشارکت بیشتری از آنها باشیم بنابراین امیدواریم اینگونه طرح ها را ادامه دهیم تا تعداد بیشتری از هموطنان بتوانند از این گونه مزایا بهره‌مند شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: